MKS Trzebinia poległ z wiceliderem, 56-latek zadebiutował w drużynie (WIDEO, ZDJĘCIA)

21.05.2022 14:20 | 3 komentarze | 6 392 odsłon | Michał Koryczan
Piłkarze czwartoligowego MKS Trzebinia przegrali w sobotnim meczu z Wiślanami Jaśkowice.
3
Wojciech Skrzypek zadebiutował w barwach MKS Trzebinia

JAKO IV liga małopolska - grupa zachodnia

MKS Trzebinia - Wiślanie Jaśkowice 2-4 (1-2)

0-1 Dawid Dynarek (7-karny), 1-1 Jan Martyniak (25), 1-2 Kamil Gałka (32), 1-3 Adisa Monsuru (56), 2-3 Michał Kowalik (68), 2-4 Dawid Dynarek (84-karny)

MKS: W. Skrzypek - Ruczyński (79. Baran), Górka, Martyniak - Sochacki (30. Węgorek), Barczyk, Zybiński, Grzyb (63. Wierzba), Gałka (63. Garlacz), Szczurek (88. Rejdych), Kowalik

Wiślanie: Ropek - Żaba, K. Gałka, Lewiński (79. Ochman), N. Morawski, Monsuru, Głaz, Balcer, Czarnecki (63. Bierówka), Tetych, Dynarek

W spotkaniu nie mogli zagrać pauzujący za kartki bramkarz Tomasz Wróbel i Szymon Kurek. Ponadto z powodów osobistych na murawie nie pojawił się Marcin Kalinowski.

Trener Wojciech Skrzypek musiał więc na mecz z wiceliderem mocno przebudować szeregi defensywne swojego zespołu. Sam zresztą stanął w bramce, przechodząc do historii trzebińskiego klubu jako najstarszy zawodnik, który zagrał w oficjalnym meczu pierwszego zespołu MKS Trzebinia.

Widok 56-letniego szkoleniowca w bramce „żółto-czarnych" zaskoczył m.in. Marcina Gędłka, trenera reprezentacji Małopolski, oglądającego sobotnie spotkanie na stadionie w Trzebini,

Wojciech Skrzypek bardzo szybko, bo już w 7. minucie musiał wyciągać piłkę z siatki. Gola strzałem z rzutu karnego zdobył Dawid Dynarek.

Gospodarze doprowadzili do wyrównania w 25. minucie. Marcin Szczurek dośrodkował z rzutu rożnego, a nabiegający na pierwszy słupek Jan Martyniak uderzeniem głową pokonał golkipera gości.

Niedługo później było już 2-1 dla Wiślan. Kamil Gałka ograł obrońcę gospodarzy, wykorzystał spóźnione wyjście bramkarza do piłki i dal prowadzenie swojej drużynie.

W końcówce pierwszej odsłony Jaśkowice mogły podwyższyć wynik. Adisa Monsuru trafił w jednak słupek. Z kolei Dawid Dynarek posłał futbolówkę nad poprzeczką, uderzając z najbliższej odległości po centrze z rzutu rożnego.

Drugą połowę także lepiej zaczęli przyjezdni. Kilkoma udanymi interwencjami popisał się jednak Wojciech Skrzypek. W 56. minucie było już jednak 3-1 dla Wiślan, gdy precyzyjnym strzałem z 15 metrów popisał się Adisa Monsuru.

Chwilę później ten sam zawodnik był bardzo bliski zdobycia swojej drugiej bramki w meczu, ale uderzając z dystansu trafił w poprzeczkę.

Nadzieje trzebinianom na korzystny rezultat dał w 68. minucie Michał Kowalik, który przez półtora sezonu bronił barw drużyny z Jaśkowic. „Kowal" popisał się kapitalnym strzałem z ponad 30 metrów.

Miejscowych na więcej stać już jednak nie było. Nie licząc ładnego uderzenia Jana Garlacza, nie zagrozili już poważniej bramce strzeżonej przez Sebastiana Ropka.

W dodatku w 84. minucie zwycięstwo Wiślan przypieczętował Dawid Dynarek, po raz drugi skutecznie egzekwując jedenastkę.