Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Reprezentant Polski spotkał się z młodymi sportowcami z Trzebini

18.05.2022 19:00 | 0 komentarzy | 2 710 odsłony | Michał Koryczan
Mikołaj Zastawnik, uczestnik tegorocznych mistrzostw Europy w futsalu wziął udział w imprezie zorganizowanej na stadionie w Sierszy.
0
Reprezentant Polski spotkał się z młodymi sportowcami z Trzebini
Fot. Damian Dziadzio
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Akademia Sportu Nowoczesnego i UKT Yonex Trzebinia z pomocą UKS Górnik Siersza zorganizowały dla swoich podopiecznych „Powitanie lata".

Podczas wydarzenia nie zabrakło treningu w formie zabaw sportowych. Dodatkową atrakcją było spotkanie z piłkarzem reprezentacji Polski w futsalu - Mikołajem Zastawnikiem. Zawodnik, wraz z kadrą narodową uczestniczył w tegorocznych mistrzostwach Europy w futsalu.

- To postać znana w całej Polsce, a szczególnie w naszym powiecie. Wykorzystaliśmy stare znajomości, aby dotrzeć do Mikołaja i zaprosić go na nasze wydarzenie. Dzięki temu nasi podopieczni mogli porozmawiać z profesjonalnym sportowcem, zaczerpnąć inspiracji od niego. Szczególnie, że jest on mieszkańcem naszego powiatu. Dbamy o to by nasi zawodnicy czuli przywiązanie do regionu i jeżeli tylko jest możliwość, zobaczyli z bliska jak wygląda profesjonalizm w sporcie. Mikołaj może być nie tylko wzorem do naśladowania dla dzięki trenujących piłkę, ale także wielką inspiracją dla dzieci trenujących tenis ziemny i motorykę w UKT Yonex i ASN. Podczas spotkania można było zadać pytania reprezentantowi Polski oraz zagrać z nim w piłkę - mówi Damian Dziadzio z ASN.

- Bardzo miło sięgnąć pamięcią do momentu, kiedy to ja zaczynałem grać w piłkę. Uważam, że jest takie wydarzenie to fajna inicjatywa ze strony klubowych działaczy klubu. Dzieci obecne na spotkaniu były bardzo zainteresowane oraz aktywne podczas wszystkich konkurencji, które zostały dla nich przygotowane - mówi Mikołaj Zastawnik.


Czytaj również:

Noc Muzeów w Chrzanowie. Przyjdź na podwieczorek u Urbańczyków

Po ponad dwóch latach przejazd pod wiaduktem kolejowym na granicy Chrzanowa i Trzebini ma być wreszcie otwarty

Oto najlepsze projekty w programie grantowym ZGOK Balin

Strażacy z Jankowic dostaną samochód za blisko milion złotych

Noc Muzeum w Wygiełzowie z tańcami i kursem szydełkowania

Mieszkanki ziemi chrzanowskiej powalczą o tytuł Miss i Miss Nastolatek Województwa Małopolskiego