Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Bramkarz zadebiutuje w MKS Trzebinia. Przejdzie do historii

20.05.2022 11:00 | 5 komentarzy | 5 500 odsłon | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 20.05.2022 19:00

AKTUALIZACJA

Szkoleniowiec trzebińskiego czwartoligowca zdecydował, kto stanie między słupkami w sobotnim meczu z Wiślanami Jaśkowice.
5
Bramkarz zadebiutuje w MKS Trzebinia. Przejdzie do historii
Wojciech Skrzypek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W spotkaniu z Jutrzenką Giebułtów, podstawowy bramkarz MKS Tomasz Wróbel obejrzał 4 i 5 żółtą kartkę w sezonie. Stało się więc jasne, że w sobotnim meczu z Wiślanami Jaśkowice będzie pauzował.

Niewiadoma między słupkami

Pojawiło się więc pytanie, kto zastąpi Tomasza Wróbla między słupkami. Jedną z opcji było postawienie na absolutnego debiutanta - Szymona Siatę. Jak mówi prezes MKS Jacek Pająk, zawodnik doznał jednak kontuzji.

W tej sytuacji trener trzebińskiego czwartoligowca Wojciech Skrzypek nie wystawi niedoświadczonego golkipera w spotkaniu z wiceliderem zachodniej grupy czwartej ligi małopolskiej.

W bramce stanie sam szkoleniowiec, który został w nagłym trybie zgłoszony do rozgrywek. Będzie to dla niego debiut w barwach MKS.

Przypomnijmy, że Wojciech Skrzypek był w przeszłości był golkiperem m.in. juniorów Wisły Kraków, skąd trafił do Górnika Siersza.

Potem występował m.in. w MCKS Czeladź, Płomieniu Jerzmanowice, Szczakowiance Jaworzno, Cracovii i IKS Olkusz. Jeszcze w ubiegłym roku miał okazję stanąć w bramce A-klasowej Wielmożanki Wielmoża, której był wtedy trenerem.

Początek i koniec w Trzebini

- W Górniku Siersza rozpoczynałem grę w dorosłej piłce. Niewykluczone więc, że w Trzebini również zakończę występy w dorosłej piłce. Przed sobotnim meczem nie mam się co stresować. Grałem przeciwko dużo silniejszym drużynom. To, że parę kilogramów przybyło nie znaczy, że mam się czegokolwiek obawiać - mówi 56-latek.

Wojciech Skrzypek ma szansę przejść do historii trzebińskiego klubu jako najstarszy zawodnik, który zagrał w oficjalnym meczu pierwszego zespołu MKS Trzebinia.

Spotkanie na stadionie przy ul. Kościuszki w Trzebini rozpocznie się w sobotę, 21 maja, o godz. 11:00.

- My już w tej chwili nie mamy nic do stracenia, a wiele do zyskania. Myślę, że w głowach zawodników będzie, że limit tych przeciwności losu, jakie spotkały nas między innymi w meczu z Giebułtowem, został wyczerpany - mówi Wojciech Skrzypek.


Czytaj również:

Sportowy weekend. Sprawdźcie wydarzenia na boiskach na najbliższe dni

Reprezentant Polski spotkał się z młodymi sportowcami z Trzebini

Noc Muzeów w Chrzanowie. Przyjdź na podwieczorek u Urbańczyków

Po ponad dwóch latach przejazd pod wiaduktem kolejowym na granicy Chrzanowa i Trzebini ma być wreszcie otwarty

Oto najlepsze projekty w programie grantowym ZGOK Balin

Strażacy z Jankowic dostaną samochód za blisko milion złotych