Nie masz konta? Zarejestruj się

Krzeszowice

Dr hab. Małgorzata Michel z Krzeszowic z ogólnopolską nagrodą im. Janusza Korczaka

13.05.2022 08:00 | 0 komentarzy | 1 379 odsłona | Ewa Solak
Mieszkanka Krzeszowic znalazła się wśród osób najbardziej zaangażowanych w pomoc i edukację wykluczonych społecznie dzieci.
0
Dr hab. Małgorzata Michel z Krzeszowic z ogólnopolską nagrodą im. Janusza Korczaka
Małgorzata Michel (z dyplomem). Od lewej: prezeska ZUS Gertruda Uścińska; dziennikarka Katarzyna Stoparczyk; prezes grupy ANG S.A Artur Nowak- Gocławski. FOT. z archiwum Małgorzaty Michel
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nagrodę im. Janusza Korczaka otrzymują osoby publiczne kierujące się korczakowskimi wartościami, instytucje oraz lokalni liderzy. To jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń łączących środowiska edukacyjne i społeczne w Polsce. Przyznaje je Uczelnia Korczaka, jedna z najstarszych uczelni niepublicznych w kraju.

Wśród osób publicznych w tym roku nagrodę otrzymała m.in.: Wanda Traczyk-Stawska- powstańczyni warszawska, wieloletnia nauczycielka, a także siostra Małgorzata Chmielewska, społeczniczka, prezeska Fundacji Domy Wspólnoty chleb Życia.

W kategorii lokalni liderzy edukacji dostała ją Małgorzata Michel z Krzeszowic, badaczka, zajmująca się naukowo m.in. „dziećmi ulicy" jako niewidzialną grupą społeczną.

Od wielu lat angażuje się w pomoc i wsparcie dzieci żyjących w patologicznych rodzinach.

Jest prof. UJ, pracuje w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jej zainteresowania naukowe i badawcze koncentrują się wokół zagadnień związanych z edukacją, wychowaniem oraz terapią dzieci i młodzieży wykluczonych oraz społecznie niedostosowanych. Jest autorką artykułów i książek z zakresu pedagogiki resocjalizacyjnej, między innymi "Streetworking. Aspekty teoretyczne i praktyczne"; "Lokalny system profilaktyki społecznej i resocjalizacji nieletnich"; "Gry uliczne w wykluczenie społeczne w przestrzeni miejskiej. Perspektywa resocjalizacyjna", a także „Pałacowe dzieci".

Więcej na jej temat będziecie mogli przeczytać w jednym z najbliższych wydań „Przełomu"

O wszystkich nagrodzonych „Korczakami" możecie przeczytać TUTAJ

Ludzie:

Małgorzata Michel

Małgorzata Michel

Mieszkanka Krzeszowic, dr hab., prof. UJ, pracuje w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.