Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Osuszanie mieszkania - kiedy jest konieczne i jak wygląda?

12.05.2022 10:05 | 0 komentarzy | 321 odsłon | Andrzej Gawera

Materiał promocyjny

Konieczność osuszenia mieszkania nie zawsze musi być związana z zalaniem w wyniku awarii instalacji wodno-kanalizacyjnej. Choć to właśnie ona rodzi największe problemy, na usługi firmy specjalizującej się w osuszaniu mieszkań powinniśmy się zdecydować także w innych sytuacjach. Zbyt duża wilgoć panująca w pomieszczeniach nie tylko zmniejsza codzienny komfort, ale również negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Poniżej przedstawiamy sytuacje, w których osuszanie mieszkania stanowi konieczność, by zachować prawidłowe warunki w pomieszczeniach.
0
Osuszanie mieszkania - kiedy jest konieczne i jak wygląda?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na czym polega osuszanie mieszkania?

Osuszanie mieszkania może przybrać różne formy. Co jednak ważne usunięcie wody i długie wietrzenie zazwyczaj nie jest wystarczające. Szczególnie jeśli mamy do czynienia z zalaniem. W takich sytuacjach koniecznością staje się powierzenie tego zadania fachowcom, dla których osuszanie mieszkań jest codziennością. Kiedy warto skorzystać z ich usług i jak wygląda osuszanie pomieszczeń w konkretnych przypadkach?

Osuszanie po zalaniu

Osuszanie mieszkania po zalaniu to najczęstszy przypadek, kiedy decydujemy się na skorzystanie z usług specjalistów. Kiedy mamy do czynienia z awarią sieci wodno-kanalizacyjnej, czy sprzętów takich jak pralka lub zmywarka, domowe sposoby na pozbycie się wody i wilgoci nie wystarczają. Woda przesiąka wówczas w ściany, które możemy osuszyć wyłącznie przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Sposób osuszania po zalaniu dostosowywany jest do konkretnego przypadku - najczęściej skali i skutków zalania. Fachowcy najczęściej sięgają jednak po metodę osuszania podposadzkowego.

Osuszanie wilgoci technologicznej

Wilgoć technologiczna to jeden z największych problemów pojawiających się przy pracach wykończeniowych budynku. Jest on szczególnie widoczny w okresie jesienno-zimowym, kiedy wilgotność drastycznie wzrasta. Często to właśnie ona hamuje postęp dalszych prac budowlanych, ponieważ ignorowanie wilgoci na etapie prac wykończeniowych najczęściej doprowadza do pojawienia się pleśni i grzybów. Aby uniknąć przykrych i bardzo często kosztownych konsekwencji warto zdecydować się na usługi firmy specjalizującej się w osuszaniu wilgoci technologicznej. Specjaliści wykorzystują odpowiedni sprzęt pozwalający zmierzyć poziom wilgotności poszczególnych elementów budynku. Gdy jest zbyt wysoki, sięgają po osuszacze kondensacyjne i wentylatory.

Jak długo trwa osuszanie mieszkania?

Zastanawiasz się, ile trwa osuszanie mieszkania? Niestety nie otrzymasz jednoznacznej odpowiedzi na to pytania. Wiele zależy bowiem od konkretnego przypadku - a dokładniej stopnia zawilgocenia. Jedno jest jednak pewne, wybór doświadczonej firmy dysponującej specjalistycznym sprzętem z całą pewnością sprawi, że proces ten będzie jak najkrótszy.

Materiał promocyjny