Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Uczniowie II LO w Chrzanowie wywalczyli złoto

09.05.2022 10:00 | 2 komentarze | 3 583 odsłony | Natalia Feluś
Zajęli I miejsce w drugiej edycji projektu "Złote Szkoły NBP" i zgarnęli 10 tys. zł. Grupa 10 uczniów i 3 nauczycieli zwyciężyła w kategorii warsztat uczniowski. Na czym polegała ich praca?
2
Uczniowie II LO w Chrzanowie wywalczyli złoto
Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej. Fot. IILO w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Tematem przewodnim tegorocznej edycji było bezpieczeństwo w finansach osobistych - informuje Mirosława Sojka, koordynatorka projektu i nauczycielka przedsiębiorczości. - W kategorii, w której wygraliśmy uświadamialiśmy wiele grup społecznych: od przedszkolaka do seniora, na co w tym zakresie trzeba zwracać uwagę - wyjaśnia.

Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej, w skład której weszło 10 uczniów (Zuzanna Bąk, Martyna Augustynek, Marianna Ożóg, Marta Włodarczyk, Nikola Puskarczyk, Jakub Dubiel, Sebastian Pituch, Piotr Jedynak, Andrzej Woźnica, Aleksy Pstrucha) i 3 nauczycieli (Mirosława Sojka, Marta Oczkowska i Adam Majcherczyk) przeprowadziła 10 warsztatów w: Zespole Szkół w Żarkach w klasie VII i zerówce, w klasach II i VIII w SP 10 w Chrzanowie, wśród licealistów II LO oraz seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Złoty Baczyn

Szkoła prowadzi tematyczną stronę na Facebooku: Złoty Baczyn, gdzie są umieszczane bieżące informacje dotyczące tego, co dzieje się w ramach projektu.

- Temat finansów jest ważny i praktycznie na każdym przedmiocie szkolnym można go przeprowadzić - podkreśla nauczycielka.

W poprzedniej edycji liceum zdobyło wyróżnienie i nagrodę pieniężną w wysokości 4 tys. zł. Tym razem 202 szkoły w Polsce otrzymały tytuł Złotych Szkół NBP, spośród nich połowa powtórnie została laureatami. Po dwóch edycjach jest już 385 szkół w kraju z tym tytułem. Teraz przyznano 38 nagród za najlepiej zrealizowane zadania II edycji, jedna z nich przypadła właśnie chrzanowskiemu ogólniakowi. Nagroda pieniężna zostanie przeznaczona np. na wycieczkę edukacyjną, gry edukacyjne, urządzenia multimedialne lub oprogramowanie i pomoce dydaktyczne.