Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

W Libiążu powstał nowy klub sportowy. Działają w nim trzy sekcje

28.04.2022 08:30 | 0 komentarzy | 5 638 odsłon | Marek Oratowski
Na sportowej mapie powiatu chrzanowskiego pojawił się nowy klub - Gminny Ośrodek Sportu Energia Libiąż.
0
W Libiążu powstał nowy klub sportowy. Działają w nim trzy sekcje
Instruktorzy GOS Energia Libiąż od 9 maja poprowadzą lekcje pływania w Parku Wodnym Libiąż
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Klub powstał w styczniu 2021 roku. Pandemia i związane z nią ograniczenia na pewien czas zahamowały możliwość aktywnego działania. Mimo to funkcjonują już sekcje pływacka i szachowa. W trakcie organizacji jest sekcja triathlonowa. To będzie coś nowego. Pojedynczy zawodnicy z powiatu chrzanowskiego startują w zawodach w tej wymagającej dyscyplinie złożonej z pływania, jazdy na rowerze i biegu. Do tej pory jednak na lokalnym podwórku nie było klubu, w którym mogliby szlifować formę.

- Działaliśmy wcześniej na basenie w Chrzanowie. Niedługo jednak otwiera się Park Wodny Libiąż, gdzie 9 maja rozpoczniemy regularne treningi i lekcje pływania. Zamierzamy zacząć od podstaw. Chcielibyśmy jak największą grupę dzieci uczyć pływać  i wyselekcjonować z niej osoby mające predyspozycje do uprawiania zawodowego sportu. Niektóre z nich zamierzamy zainteresować także triathlonem. Oczywiście celem statutowym klubu jest rozpowszechnianie kultury fizycznej, dlatego zapraszamy wszystkie osoby bez względu na wiek na naukę pływania - tłumaczy Mariusz Brzózka, członek zarządu GOS Energia Libiąż.

Szczegółowe informacje o klubie i jego sekcjach można znaleźć na gosenergialibiaz.pl oraz na parkwodny.libiaz.pl w zakładce oferta zajęć/nauka pływania. Zainteresowani mogą także zadzwonić pod numery 505 079 823 i 692 433 645.