Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Uczniowie ze szkolnych kół PTT zasadzili 1000 sosen. W tym roku Nadleśnictwo Chrzanów posadzi milion drzew (WIDEO, ZDJĘCIA)

11.04.2022 14:00 | 2 komentarze | 3 581 odsłony | Marek Oratowski
Około 170 członków szkolnych kół Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego Oddział w Chrzanowie z całego powiatu w poniedziałek wzięło udział w dorocznej akcji sadzenia drzew.
2
Uczniowie ze szkolnych kół PTT zasadzili 1000 sosen. W tym roku Nadleśnictwo Chrzanów posadzi milion drzew (WIDEO, ZDJĘCIA)
Kolejne drzewo posadzone
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Po krótkim instruktażu przeprowadzonym przez prezesa PTT Remigiusza Lichotę i Annę Rejdych z Nadleśnictwa Chrzanów uczestnicy przystąpili do pracy.

Akcja ma charakter edukacyjny. Uczniowie uczą się sztuki sadzenia, a przy okazji poszanowania dla przyrody i pracy leśników.

W Stelli do ziemi wsadzili 1000 sadzonek sosen. W skali Nadleśnictwa Chrzanów będzie ich w tym roku milion. Uczniowie przekonywali, że będą przychodzili na to miejsce i obserwowali, jak drzewa pną się do góry.

Roczny przyrost to około pół metra. Za 30 lat w miejscu dzisiejszej akcji powinien tam więc rosnąć 15-metrowy las. Obejrzyjcie wideo i zdjęcia z tej pożytecznej akcji.