Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Po wycince drzew i krzewów skarpy kolejowe w Chrzanowie wyglądają „łyso” (WIDEO)

07.04.2022 12:20 | 12 komentarzy | 5 844 odsłon | Marek Oratowski
Na początku wiosny mieszkańcy i podróżni zauważyli, że ze skarp przy torach przy ulicach Podwale, Trzebińskiej i Sikorskiego w Chrzanowie zniknęły krzewy i wiele drzew. Co tam się pojawi w zamian?
12
Po wycince drzew i krzewów skarpy kolejowe w Chrzanowie wyglądają „łyso” (WIDEO)
Ogołocona z roślinności skarpa przy torach na Podwalu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Skarpy były zarośnięte, więc podróżni z okien pociągów niezbyt dobrze widzieli Chrzanów. Miało to także ten skutek, że w zaroślach przebywały... dziki. Sześć lat temu specjalistyczna firma musiała na Powalu odstrzelić lochę z młodymi, która wystraszyła okolicznych mieszkańców. W krzakach przy torach przechodnie wyrzucali też śmieci.

Dlatego w drugiej połowie marca, w związku z inwestycjami kolejowymi, krzewy i wiele drzew zostało wyciętych. Teraz teren wygląda dość ponuro, wręcz pustynnie i "łyso". Jakie plany ma kolej?

- Na linii kolejowej nr 93 Trzebinia - Oświęcim, przebiegającej przez Chrzanów, prowadzone są prace dla wzmocnienia skarp nasypów. Po ich zakończeniu wykonany zostanie hydroobsiew. To biologiczny sposób rekultywacji gruntów. Docelowo skarpa będzie porośnięta trawą. Zakończenie prac planowane jest na koniec III kwartału 2022 roku - zapewnia Dorota Szalacha z Zespołu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Obejrzyjcie na wideo, jak obecnie wygląda ten teren.