Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Każdy mógł pogłaskać węża i zrobić chemiczny eksperyment (WIDEO, ZDJĘCIA)

01.04.2022 21:00 | 0 komentarzy | 3 168 odsłony | Ewa Solak
Podczas Nocy w I Liceum Ogólnokształcącym w Chrzanowie nie brakowało atrakcji. Zarówno młodsi, jak i starsi mogli się dowiedzieć wielu rzeczy z różnych dziedzin nauki.
0
Każdy mógł pogłaskać węża i zrobić chemiczny eksperyment (WIDEO, ZDJĘCIA)
Filip Tokarz prezentuje węża zbożowego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Prawie w każdej z klas odbywały się zajęcia warsztatowe lub wykłady. Prowadzili je zarówno nauczyciele, jak i uczniowie.

W inicjatywę włączyło się Liceum dla Dorosłych. Zorganizowano spotkanie z ukraińskimi uczniami, chodzącymi do LO. Były warsztaty teatralne, językowe, historyczne. Nie brakowało także zajęć sportowych oraz wystaw prac uczniów.

Jedną z ciekawostek był pokaz gadów i miniterrarium przygotowany przez ucznia Filipa Tokarza. Każdy mógł pogłaskać węża zbożowego czy przyjrzeć się bliżej agamie.

Dla chętnych nauczyciel matematyki, Małgorzata Mika zorganizowała zajęcia origami, a uczennica Aleksandra Święszek pokaz układania kostek Rubika.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się eksperymenty chemiczne prowadzone pod okiem nauczyciel Marzanny Mąsior.

Każdy mógł odwiedzić kawiarenkę, gdzie uczniowie sprzedawali swoje wypieki. Był pokaz drukarki 3D, a także wystawa archiwalnych egzemplarzy czasopisma „Gimpel" i „Nad Poziomy" wydawanego przez uczniów.