Nie masz konta? Zarejestruj się

Ostrężnica

Spacer po okolicy zamienił się w... zbiórkę śmieci (ZDJĘCIA)

27.03.2022 20:00 | 0 komentarzy | 3 214 odsłony | Łukasz Dulowski
W sobotnie popołudnie członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP Ostrężnica posprzątali tamtejsze lasy.
0
Spacer po okolicy zamienił się w... zbiórkę śmieci (ZDJĘCIA)
Młodzież z OSP Ostrężnica posprzątała okoliczne lasy. FOT. KAMILA PUDA
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mariusz Pałka, wiceprezes OSP Ostrężnica, informuje, że w ramach sobotniej zbiórki Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, wraz z opiekunami, miała się wybrać po prostu na spacer po lasach. Słoneczna pogoda dopisywała, więc tak też zrobiono. Piękna krajobrazowa trasa, licząca 6 km, już na początku przekształciła się w wiosenne porządki.

- Młodzież postanowiła, że zadba o środowisko. Rezultat? Dużo radości, zaangażowania i kilkanaście worków zapełnionych różnymi odpadami. Wielkie brawa dla nich za inicjatywę! Gratulacje również dla opiekunów: Kamili Puda, Rafała Jakubowskiego, Krzysztofa Kosno, którzy szybko zorganizowali worki i rękawiczki - podkreśla Mariusz Pałka, wiceprezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrężnicy.

W tym roku, o czym też informowaliśmy na przelom.pl, członkowie MDP przeprowadzili ciekawą akcję zbierania starego sprzętu RTV i AGD. Przez kilka dni roznosili wśród mieszkańców ulotki, gdzie mogą dostarczyć elektrośmieci. Za uzbierane w ten sposób pieniądze chcą kupić strażackie mundury.