Wiosenne przebudzenie MKS Trzebinia (WIDEO, ZDJĘCIA)

26.03.2022 14:15 | 1 komentarz | 5 338 odsłon | Michał Koryczan
Piłkarze czwartoligowego MKS Trzebinia odnieśli pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej. Na swoim stadionie pokonali Słomniczankę Słomniki.
1
Wahadłowy MKS Trzebinia Adrian Gałka (z prawej) w ojedynku z graczem Słomniczanki Słomniki

JAKO IV liga - małopolska grupa zachodnia

MKS Trzebinia - Słomniczanka Słomniki 3-1 (2-0)

1-0 Szymon Kurek (27), 2-0 Michał Kowalik (45), 3-0 Adrian Zybiński (61), 3-1 Bartosz Kozieł (83)

Trzebinia: Wróbel - Martyniak, Górka, Kalinowski (66. Szczurek) - Sochacki (60. Węgorek), Barczyk, Zybiński, Grzyb (84. Baran), Gałka (76. Garlacz) - Sz. Kurek, Kowalik

Słomniki: Widawski - Filipek (81. Jurzec), Michalec, D. Matyja, Broda (46. Oliveira), P. Ochman, Ł. Feret (81. Grudnik), Kasza, M. Feret (46. Kosakowski), Handzlik, Kozieł

Po remisie z Beskidem Andrychów i porażce z Unią Oświęcim, trzebinianie zdawali sobie sprawę, że na jakąkolwiek stratę punktów w spotkaniu ze Słomniczanką nie powinni sobie pozwolić.

Zadanie nie było łatwe, bo drużyna ze Słomnik udanie rozpoczęła rundę wiosenną, odnosząc dwa zwycięstwa. Ekipa prowadzona przez Mateusza Misia, pracującego w przeszłości w MKS, miała więc chrapkę na kolejną wygraną.

Trener „żółto-czarnych" Wojciech Skrzypek zdecydował się postawić w ataku od pierwszej minuty na Szymona Kurka, który ostatnio występował w trójce środkowych obrońców.

Decyzja okazała się w pełni trafiona, bo to właśnie ten zawodnik dał prowadzenie gospodarzom. W 27. minucie ruszył do świetnego, prostopadłego podania od Adriana Zybińskiego i w sytuacji sam na sam z bramkarzem skierował piłkę do siatki.

Słomniczanka miała przed przerwą optyczną przewagę, ale do szatni schodziła z dwubramkową stratą. W 45. minucie po dośrodkowaniu Adriana Zybińskiego, Michał Kowalik poradził sobie z defensywą gości i podwyższył wynik na 2-0.

Pierwsze minuty drugiej odsłony to istne oblężenie bramki strzeżonej przez Tomasza Wróbla. Znakomitych okazji do zdobycia gola nie wykorzystali jednak m.in. Bartosz Kozieł i Patryk Ochman.

MKS przetrzymał szturm przeciwnika i w 61. minucie zadał mu trzeci cios. Po centrze Michała Kowalika z rzutu wolnego, Adrian Zybiński uprzedził golkipera Słomniczanki i do dwóch asyst dorzucił trafienie.

W kolejnych minutach miejscowi przeprowadzili groźne kontrataki, ale nie potrafili ich skutecznie sfinalizować.

W 83. minucie gola strzelili za to przyjezdni. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, zamykający akcję Bartosz Kozieł, mimo asysty dwóch graczy MKS, uderzeniem głową pokonał Tomasza Wróbla.

Na więcej tego dnia gości nie było już stać i komplet punktów został w Trzebini. W nastepnej kolejce MKS zmierzy się na własnym terenie z Wiślanką Grabie. Początek meczu w sobotę, 2 kwietnia, o godz. 11:00.