Libiąż

Kolekcjoner tytułów z Libiąża wywalczył czwarte mistrzostwo Polski z rzędu

14.02.2022 21:00 | 0 komentarzy | 4 811 odsłony | Michał Koryczan
Występujący w Rekordzie Bielsko-Biała Mateusz Kosowski z Libiąża zdobył mistrzostwo kraju do lat 17 w futsalu.
0
Mateusz Kosowski. Fot. udostepnione przez Bartłomieja Kosowskiego

Mateusz Kosowski jest wychowankiem Szkoły Piłkarskiej Górnik Libiąż. Od kilku sezonów z powodzeniem broni barw Rekordu Bielsko-Biała.

W ubiegły weekend wraz ze swoim zespołem zdobył futsalowe mistrzostwo Polski do lat 17. W turnieju finałowym drużyna z Bielska-Białej wygrała wszystkie mecze. W spotkaniu o złoty medal pokonała 2-0

Marex Chorzów, a jedną z bramek strzelił Mateusz Kosowski, który w całym turnieju zdobył cztery gole.
W chorzowskiej drużynie wystąpili dwaj inny wychowankowie Szkoły Piłkarskiej Górnik Libiąż, bracia Piotr i Paweł Szemiot, którzy wywalczyli srebrne medale.

Dla Mateusza Kosowskiego to czwarte z rzędu mistrzostwo Polski w futsalu. W 2019 i 2020 r. sięgnął po złoto w kategorii do lat 14, a w roku ubiegłym w kategorii do lat 17.

Warto wspomnieć, że młody libiążanin znajduje się w kadrze ekstraklasowego zespołu Rekordu, którego barw bronią Paweł Budniak z Libiąża i Mikołaj Zastawnik z Regulic.