Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Uwaga kierowcy! Ul. Trzebińska w Chrzanowie częściowo zamknięta

01.02.2022 09:35 | 8 komentarzy | 17 195 odsłon | Natalia Feluś
1 lutego rozpoczęły się prace nad budową nowego mostu na rzece Luszówce w Chrzanowie. Ul. Trzebińska na odcinku 100 metrów jest od dziś zamknięta. Wyznaczono objazdy. Remont potrwa do czerwca 2022r.
8
Uwaga kierowcy! Ul. Trzebińska w Chrzanowie częściowo zamknięta
Od 1 lutego ul. Trzebińska w Chrzanowie jest częściowo zamknięta. Fot. G.Kaim
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Objazd z ul. Trzebińskiej prowadzi przez ulice: Szpitalną, Topolową i Europejską. Ruch pieszych odbywać się będzie po wyznaczonym ciągu, w obrębie placu budowy.

Grafika: GDDKiA Kraków

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, w ramach inwestycji rozebrany zostanie istniejący most, powstanie tymczasowa kładka dla pieszych oraz konstrukcja wspierająca i zabezpieczająca sieć teletechniczną na okres wykonywania prac budowlanych. Przebudowana zostanie sieć wodociągowa i umocniony brzeg potoku. Po wybudowaniu nowego mostu tymczasowa kładka dla pieszych będzie rozebrana.

Umowa na zaprojektowanie i budowę mostu podpisana została 23 kwietnia 2020 r. z konsorcjum firm: Primost Południe (lider) i Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych (partner). 28 grudnia 2021 r. Wojewoda Małopolski zatwierdził projekt architektoniczno - budowlany i wydał pozwolenie na budowę.

Wszystkie roboty mają się zakończyć w czerwcu 2022 r, a ich koszt wyniesie prawie 2 mln 333 tys. zł.