Rosja za mocna. Koniec Euro dla Mikołaja Zastawnika i jego kolegów z reprezentacji Polski

29.01.2022 15:49 | 1 komentarz | 3 130 odsłony | Michał Koryczan
Reprezentacja Polski z Mikołajem Zastawnikiem z Regulic w składzie przegrała z Rosją w swoim trzecim meczu rupowym i odpadła z dalszej rywalizacji w mistrzostwach Europy w futsalu.
1
Mikołaj Zastawnik

W dwóch pierwszych spotkaniach grupowych Polacy zdobyli punkt, dlatego chcąc awansować do ćwierćfinału musieli pokonać Rosjan i liczyć, że Słowacy wygrają z Chorwatami.

Niestety dla kadry prowadzonej przez Błażeja Korczyńskiego spełniony został tylko drugi z tych warunków. Słowacja zwyciężyła 5-3 i to ona wywalczyła awans do ćwierćfinału z drugiego miejsca.

Z pierwszej pozycji z kompletem punktów awansowała Rosja, która pewnie pokonała Mikołaja Zastawnika i jego kolegów z reprezentacji Polski.

W pierwszej połowie Rosjanie wyszli na dwubramkowe prowadzenie, ale tuż przed przerwą nadzieję biało-czerwonym na korzystny wynik dał Sebastian Leszczak, skutecznie egzekwując przedłużony rzut karny. Po zmianie stron do siatki trafiali już jednak tylko Rosjanie, zwyciężając ostatecznie 5-1.

Porażka oznacza dla biało-czerwonych koniec rozgrywanych w Holandii mistrzostw Europy.

Polska - Rosja 1-5 (1-2)

0-1 Anton Sokolov (6), 0-2 Daniil Davydov (16), 1-2 Sebastian Leszczak (20), 1-3 Ivan Chishkala (22), 1-4 Ivan Chishkala (29), 1-5 Ivan Milovanov (37)

Polska: Nawrat - Kubik, Madziąg, Solecki, Leszczak, Hoły, Śmiałkowski, Grubalski, Zastawnik, Lutecki, Kriezel, Marek, Wojciechowski

Rosja: Putilov, Zamtaradze - Antoshkin, Robinho, Niyazov, Chishkala, Milovanov, Abramov, Abramovich, Davydov, Sokolov, Afanasyev, Paulinho, Nando

Przeczytaj również:

Przewoźnik zawiesza część kursów na trasie Chrzanów - Kraków

Ceny biletów autobusowych ZKKM Chrzanów idą w górę

Uczniowie nie pojadą do szkół, zmienione rozkłady jazdy autobusów ZKKM Chrzanów będą ważne dłużej

Piłkarze MKS Trzebinia zagrali z Victorią na szóstkę. Hat trick pomocnika

Mistrzostwa Europy w futsalu. Polska zremisowała ze Słowacją

Najnowszy ranking klubów sportowych. Kto najlepiej pracował z młodymi zawodnikami?