Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Piłkarze MKS Trzebinia zagrali z Victorią na szóstkę. Hat trick pomocnika

26.01.2022 13:25 | 8 komentarzy | 4 136 odsłony | Michał Koryczan
Zespół trzebińskiego MKS pokonał Victorię 1918 Jaworzno w swoim drugim zimowym meczu kontrolnym.
8
Piłkarze MKS Trzebinia zagrali z Victorią na szóstkę. Hat trick pomocnika
Łukasz Wierzba
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

PIŁKA NOŻNA

Sparingi

Victoria 1918 Jaworzno - MKS Trzebinia 1-6 (0-1)

Bramki dla MKS: Łukasz Wierzba (40), testowany (65), Łukasz Wierzba (77), Michał Kowalik (80), Szymon Barczyk (83), Łukasz Wierzba (88)

Trzebinia: Wróbel - Kalinowski, Górka, Sz. Kurek, testowany 1, Horawa, Barczyk, testowany 2, testowany 3, Wierzba, Kowalik oraz Ruczyński, Martyniak, Sochacki, Zybińki, Szczurek

W sobotnim sparingu trzebińscy czwartoligowcy pokonali 7-1 A-klasową Koronę Skawinki. We wtorek wieczorem zmierzyli się z występującym w okręgówce zespołem Victorii 1918 Jaworzno i tym razem również zanotowali efektowne zwycięstwo. Skutecznością błysnął Łukasz Wierzba, który zdobył trzy bramki dla MKS.

- Wynik niech idzie w świat. Nie chciałbym za bardzo zachwalać zawodników, ale należą im się słowa uznania za to, że wybiegali całe 90 minut, o czym świadczą bramki strzelone w końcowych minutach, gdy przeciwnik miał już dosyć. Victoria na pewno prezentowała dużo wyższy poziom niż Korona. Było nam trudniej, ale patrzę na to pozytywnie. Oczywiście nie można być jednak hurraoptymistą na tym etapie przygotowań. Trudno gdybyśmy przegrywali w sparingach z niżej notowanymi zespołami. Trzeba dążyć do tego, aby złapać pewność siebie i będzie mnie cieszyć, jak takie wyniki zaczniemy osiągać w lidze - mówi Wojciech Skrzypek, trener MKS.

W spotkaniu wystąpiło trzech testowanych zawodników: dwóch bocznych oraz jeden środkowy pomocnik. Na razie nikt nowy jednak nie dołączył jeszcze do kadry trzebińskiego czwartoligowca.

- Prezes klubu jest w trakcie rozmów z władzami miasta, bo nie ukrywamy, że budżet został obniżony, a to wiąże się pewnymi problemami, które mogą nas spotkać. Moje zdanie jest takie, że jeśli chcemy, a wiem, że chcemy drużynę utrzymać w czwartej lidze, to bez uzupełnienia składu się nie obejdzie. To nie podlega dyskusji. Zobaczymy, co prezesowi uda się wywalczyć. My robimy swoje i chcemy być jak najlepiej przygotowani do pierwszego meczu - mówi trener Skrzypek.

Kolejny sparing MKS rozegra w sobotę, 29 stycznia, o godz. 17:00 na boisku w Chełmku. Zmierzy się z Niwą Nowa Wieś.


Przeczytaj również:

Mistrzostwa Europy w futsalu. Polska zremisowała ze Słowacją

Najnowszy ranking klubów sportowych. Kto najlepiej pracował z młodymi zawodnikami?

Kobieta poszukiwana listem gończym za kradzieże z włamaniem

Co Krzysztof Kozik z PiS i Marek Sowa z KO sądzą o powołaniu komisji śledczej ws. Pegasusa

Przy chałupach w skansenie mają powstać ogrody

MKS Trzebinia poznał rywala w Pucharze Polski. Wieczysta Kraków nie stanie na drodze do finału