Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

CHRZANÓW. Autobusy od czwartku jeżdżą po nowemu

30.12.2010 12:04 | 3 komentarze | 8 603 odsłon | red
Od czwartku, 30 grudnia, związek komunikacyjny wprowadził nowe rozkłady jazdy dla linii autobusowych kursujących w gminie Chrzanów: 317, 329, 330, 331, 332, 335. Uruchomił także nową linię F. Dlaczego akurat teraz, skoro burmistrz Ryszard Kosowski zapowiadał, że przynajmniej do końca roku zmian nie będzie?
3
CHRZANÓW. Autobusy od czwartku jeżdżą po nowemu
Od czwartku autobusy kursujące po Chrzanowie jeżdżą zgodnie z nowym rozkładem jazdy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od czwartku, 30 grudnia, związek komunikacyjny wprowadził nowe rozkłady jazdy dla linii autobusowych kursujących w gminie Chrzanów: 317, 329, 330, 331, 332, 335. Uruchomił także nową linię F. Dlaczego akurat teraz, skoro burmistrz Ryszard Kosowski zapowiadał, że przynajmniej do końca roku zmian nie będzie?

- Ruch kołowy na ul. Kusocińskiego został przywrócony i teraz autobusy nie muszą już jeździć objazdem. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by wprowadzić nowe rozkłady jazdy – tłumaczy burmistrz Kosowski i dodaje, że związek nie mógł dłużej wstrzymywać się z wprowadzeniem w życie nowych kursów, bo przetarg na ich obsługę został rozstrzygnięty już parę miesięcy temu.

Dlaczego z wyprzedzeniem nie poinformowano pasażerów o czekających ich zmianach rozkładów jazdy?
- Nikt nie potrafił przewidzieć, kiedy dokładnie zakończy się remont ul. Kusocińskiego. Nie podawałem wcześniej żadnego terminu, by uniknąć zamieszania, gdyby nie udało się nam go dotrzymać – zaznacza Kosowski.

Od 30 grudnia zmieniły się nie tylko godziny odjazdów poszczególnych autobusów, ale i trasy ich przejazdu. Z nowymi rozkładami jazdy można się zapoznać na stronie internetowej gminy Chrzanów (www.chrzanow.pl) oraz na stronie internetowej ZK KM (www.zkkm.org.pl). Uwzględniono w nich zgłaszane wcześniej przez pasażerów uwagi, dotyczące godzin odjazdów. Drobne korekty wciąż są możliwe.

Przypomnijmy, autobusy po nowemu miały jeździć już od wakacji. Nie udało się wóczas znaleźć przewoźnika, zainteresowanego obsługą nowych linii. Dopiero przy okazji drugiego przetargu przewoźnik się znalazł. Wybrano ofertę Konsorcjum Komunikacji Autobusowej w Trzebini. Związek komunikacyjny poinformował już nawet pasażerów, że nowe linie wprowadza w życie 1 listopada 2010 roku. Na kilka dni przed tym terminem burmistrz Chrzanowa wstrzymał się z ich wprowadzeniem. Na jego decyzję wpływ miał trwający remont ul. Kusocińskiego. Kosowski chciał też przeanalizować wszystkie zgłoszone przez pasażerów uwagi i wnioski do propozycji nowych rozkładów jazdy.

- Przede wszystkim zależy nam na dostosowaniu istniejącej komunikacji do potrzeb mieszkańców – tłumaczył wtedy burmistrz Chrzanowa i zapowiadał, że przynajmniej do końca roku żadnych zmian nie będzie.

Od 30 grudnia autobusy jeżdżą jednak po nowemu. Dodatkowo od 3 stycznia 2011 roku likwidacji ulega linia 329K.
Anna Jarguz


Zmiany obejmują linie:
317
- przekierowanie linii przez ul. Armii Krajowej/ Kościelec (w kierunku Płazy)
- przekierowanie linii przez ul. Transportowców/Kasztanową (w kierunku dworca ZK KM)
- dostosowanie godzin odjazdów do linii 332 oraz pozostałych na wspólnych odcinkach
332
- przekierowanie linii przez ul. Transportowców/Kasztanową na kursach realizowanych na trasie okrężnej: Dworzec ZK KM - Pogorzyce - Płaza - Cmentarz - Kościelec- Dworzec ZK KM
- dostosowanie godzin odjazdów do pozostałych linii na wspólnych odcinkach
331
- nowy przebieg trasy (Szpital - Dworzec ZK KM - ZUS - Sienna- Witosa- Pogorska - Kościelec-Szpital)
- dostosowanie odjazdów do godzin rozpoczęcia bądź zakończenia pracy w szpitalu, godzin odwiedzin oraz do pozostałych linii
330
- zaprzestanie obsługi szpitala (w zamian skierowana tam zostanie linia 331) oraz osiedla Stella (ofertę uzupełni zmodyfikowany rozkład linii 335)
- dostosowanie godzin odjazdów do innych linii
Pozostałe linie
- 329: dopasowanie godzin odjazdów do kursów ponadlokalnych
- 329K: likwidacja linii
- 335: dopasowanie godzin odjazdów do innych linii, zwłaszcza 317, 332
- utworzenie nowej linii F, łączącej zadania przewozowe realizowane na trasie: Dworzec ZK KM - Fablok na istniejących liniach 310, 329, 331F, 335, 341P.
(oprac. AJ)