Mistrzostwa Europy w futsalu. Polska zremisowała ze Słowacją

25.01.2022 22:18 | 0 komentarzy | 3 000 odsłony | Michał Koryczan
Reprezentacja Polski z Mikołajem Zastawnikiem z Regulic w składzie podzieliła się punktami ze Słowacją w swoim drugim meczu UEFA Futsal EURO 2022.
0
Mikołaj Zastawnik

Rywalizujące w grupie C zespoły Polski i Słowacji przegrały swoje pierwsze mecze. Biało-czerwoni ulegli 1-3 Chorwacji, a nasi południowi sąsiedzi zostali rozbici przez Rosję 1-7.

We wtorkowym spotkaniu Polacy i Słowacy nie mogli więc sobie pozwolić na porażkę, która całkowicie pozbawiłaby ich szans na awans do ćwierćfinału.

Do przerwy biało-czerwoni prowadzili 1-0 po kapitalnym strzale Tomasza Kriezela. Po zmianie stron w odstępie trzech minut to rywale zdobyli dwa gole i nasz zespół musiał gonić wynik. Polacy doprowadzili do wyrównania za sprawą Patryka Hoły, ale zwycięskiej bramki nie zdołali już zdobyć i mecz zakończył się remisem 2-2.

W spotkaniu wystąpił Mikołaj Zastawnik z Regulic, który kilkakrotnie próbował zaskoczyć bramkarza Słowacji groźnymi uderzeniami, ale podobnie jak w spotkaniu z Chorwacją nie znalazł sposobu na golkipera rywali.

W drugim meczu naszej grupy Rosjanie pokonali Chorwatów 4-0 i prowadzą w tabeli z kompletem punktów.

W ostatnim starciu grupowym Polska zmierzy się z Rosją. Początek zawodów w sobotę, 29 stycznia, o godz. 14:30. Transmisja na antenie TVP Sport.

Polska - Słowacja 2-2 (1-0)

1-0 Tomasz Kriezel (7), 1-1 Matúš Ševčík (25), 1-2 Tomáš Drahovský (28), 2-2 Patryk Hoły (33)

Polska: Kałuża - Kubik, Hoły, Solecki, Marek. Zastawnik, Śmiałkowski, Grubalski, Lutecki, Leszczak, Kriezel, Wojciechowski, Madziąg

Przeczytaj również:

Najnowszy ranking klubów sportowych. Kto najlepiej pracował z młodymi zawodnikami?

Kobieta poszukiwana listem gończym za kradzieże z włamaniem

Co Krzysztof Kozik z PiS i Marek Sowa z KO sądzą o powołaniu komisji śledczej ws. Pegasusa

Blisko rekordu zakażeń w powiecie chrzanowskim (KORONAWIRUS RAPORT)

Przy chałupach w skansenie mają powstać ogrody

MKS Trzebinia poznał rywala w Pucharze Polski. Wieczysta Kraków nie stanie na drodze do finału