Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Zdalny Dzień Babci i Dziadka

21.01.2022 09:00 | 1 komentarz | 3 536 odsłony | Natalia Feluś
Filmiki - niespodzianki, przedstawienia i życzenia nagrywane w przedszkolach i szkołach - tak wygląda świętowanie w pandemii. Strony internetowe i facebookowe poszczególnych placówek są dziś często odwiedzane przez babcie i dziadków.
1
Zdalny Dzień Babci i Dziadka
Tradycyjne laurki zastąpiły nagrania filmików na Dzień Babci i Dziadka. Fot. NF
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Augustyna Gąska, babcia 5,5 letniej dziewczynki z Chrzanowa w zeszłym roku opowiadała nam, że przed pandemią przeżyła wyjątkowe święto babci i dziadka.
- Wzięliśmy tego dnia urlop i byliśmy w przedszkolu. Obejrzeliśmy cudowne przedstawienie, a na pamiątkę dostaliśmy laurkę zrobioną własnoręcznie przez wnuczkę - wspomina.

Pandemia spowodowała, że w zeszłym roku w wielu przedszkolach życzenia składane były pierwszy raz w formie zdalnej. Tegoroczne święto dziadkowie obchodzą podobnie. Mimo że nie mogą podziwiać swoich wnucząt na żywo na scenie, to w wielu placówkach przedszkolaki z dużym zaangażowaniem przygotowały filmiki - niespodzianki dla swoich ukochanych babć i dziadków.

Tak jest np. w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Chrzanowie, gdzie na stronie internetowej na dziadków czeka moc wrażeń.
W Dniu Waszego Święta pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia zdrowia, spokoju, pociechy z wnucząt i wielu wspaniałych dni pełnych słońca, uśmiechu i chęci, by spełniać swoje marzenia.
Z tej okazji Przedszkolaki z naszego przedszkola przygotowały "Jasełka", do obejrzenia których już teraz zapraszamy! Ponadto w zakładkach grupowych czekają na Was piękne wideo - niespodzianki od każdej grupy
- czytamy na stronie placówki.

Również Niepubliczne Przedszkole im. W. Disneya w Chrzanowie zaprasza dziadków na tę uroczystość w formie online.

- Nie ma wdzięczniejszej publiczności od babć i dziadków naszych przedszkolaków. I choć nie możemy ich ugościć jak zawsze i cieszyć się wspólną obecnością, pragniemy, by wiedzieli, że pamiętamy o nich w dniu ich święta i na co dzień. Prócz pamiątkowych prezentów wykonanych przez dzieciaczki, przygotowujemy na ten dzień filmowe niespodzianki, które mamy nadzieję umilą im ten piękny czas - opowiada Magdalena Nowak, dyrektor przedszkola.

Także uczniowie niektórych szkół podstawowych - mimo ferii zimowych - przygotowali wcześniej nagrania dla swoich dziadków. W SP nr 10 w Chrzanowie życzenia składają im przedstawiciele klas drugich w filmiku, który można obejrzeć na stronie internetowej szkoły.