Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Trener z Chrzanowa odzyskał uprawnienia, ale nie kończy batalii z PZPN

08.01.2022 13:00 | 1 komentarz | 7 492 odsłon | Michał Koryczan
Po kilkuletniej przerwie Paweł Olszowski z Chrzanowa znów może prowadzić zespoły futbolowe od drugiej ligi w dół. To jednak nie kończy sprawy, którą wytoczył Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej.
1
Trener z Chrzanowa odzyskał uprawnienia, ale nie kończy batalii z PZPN
Paweł Olszowski w czasach pracy w trzebińskim MKS
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dzięki ukończonym studiom i specjalizacji, Paweł Olszowski zdobył tytuł trenera drugiej klasy. Mógł więc prowadzić drużynę futbolową na drugim poziomie rozgrywek w Polsce, czyli w obecnej pierwszej lidze.

Co prawda tak wysoko dostać mu się nie udało, ale i tak ma się czym pochwalić. W czerwcu 2014 r. trenowany przez niego MKS Trzebinia-Siersza wywalczył pierwszy, historyczny awans do trzeciej ligi. Na tym szczeblu rozgrywek prowadził drużynę przez pół roku.

Minęło kilka lat i okazało się, że Paweł Olszowski nie może trenować drużyny nawet w okręgówce, a co najwyżej w A-klasie.

Jak tłumaczył szkoleniowiec, wszystko przez to, że PZPN podjął uchwałę, która ograniczyła możliwość pracy trenerom, którzy zdobyli uprawnienia w taki sposób jak on.

Rozgoryczony całą sytuacją szkoleniowiec złożył w kwietniu 2019 r. pozew do sądu. Wystąpił w nim o możliwość wykonywania zawodu trenera w pełnym zakresie.

W sprawie Pawła Olszowskiego odbyły się dwie rozprawy. Trzecia została zaplanowana w marcu tego roku.

Tymczasem chrzanowianin postanowił skorzystać z rozwiązania, które pojawiło się w maju ubiegłego roku.

Zarząd PZPN podjął decyzję, że absolwenci wyższych uczelni, którzy uzyskali dyplom trenerski I lub II klasy, mogą wystąpić do PZPN o uznanie uzyskanych kompetencji i przyznanie licencji trenerskiej.

Do rozpatrywaniem wniosków wyznaczona została Komisja Polskiego Związku Piłki Nożnej ds. uznawania uprawnień trenerskich.

- Ponieważ spełniam warunki uchwały, komisja przyznała mi uprawnienia licencji UEFA A. Mogę więc bez przeszkód prowadzić drużyny piłkarskie od drugiej ligi w dół - mówi Paweł Olszowski, który nie zamierza wycofywać złożonego pozwu.

Więcej o batalii chrzanowskiego szkoleniowca z PZPN przeczytacie w najnowszym, 1. numerze „Przełomu", dostępnym w wersji papierowej i elektronicznej.

 

Przeczytaj również:

Złodziej ukradł w Chrzanowie motorower, wózek i narzędzia

64 nowe zakażenia COVID-19 w powiecie chrzanowskim. 16 razy więcej niż rok temu (RAPORT)

Rozkład jazdy zmieni się na 10 liniach autobusowych ZKKM Chrzanów

Zostań sędzią piłkarskim. To propozycja dla kobiet i mężczyzn

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy w Chrzanowie

Poznaliśmy podział pieniędzy na sport w gminie Krzeszowice. Zobacz, kto ile dostał