Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

Decyzja radnych z Alwerni oburzyła ich sąsiadów z Babic

03.01.2022 12:30 | 7 komentarzy | 9 814 odsłon | Michał Koryczan
Uchwała intencyjna w sprawie przebiegu szosy, która w przyszłości ma połączyć dwie drogi krajowe wywołała kolejne emocje.
7
Decyzja radnych z Alwerni oburzyła ich sąsiadów z Babic
Na czerwono zaznaczony przebieg drogi, przegłosowany przez radnych z Alwerni
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na zeszłotygodniowej sesji radni z Alwerni dali burmistrzowi zielone światło do forsowania w krakowskim ZDW pomysłu przebiegu nowej drogi. Chodzi o wariant trasy, łączącej drogi krajowe nr 79 (gmina Krzeszowice) i nr 28 (gmina Zator), zaznaczonej na czerwono na publikowanej mapce. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.

Uchwała ta wywołała emocje podczas sesji w sąsiedniej gminie Babice. Jak podkreślają samorządowcy, wszystko przez to, że zgodnie z tym wariantem, szosa miałaby biec również po jej terenie.

- Jest to na razie uchwała intencyjna, ale nie jest elementem taktownym, żeby jedna gmina decydowała o przebiegu drogi na terenie drugiej gminy. Wygląda to tak, jakby Rada Gminy Babice wyraziła na to zgodę lub podejmowała wspólne działania z sąsiadami. Tymczasem nikt z nami tego nie uzgadniał - mówi Radosław Warzecha, wójt Babic.

Przypomina, że już kilka lat temu pojawił się pomysł, aby szosa łącząca dwie krajówki biegła m.in. przez Rozkochów, tuż przy starorzeczu Wisły. Spotkało się to z protestami mieszkańców i samorządowców.

- Pierwszy raz się spotykam, że ktoś wchodzi w czyjeś kompetencje. Jak to możliwe , że w Alwerni podejmują takie decyzje bez naszego zdania. Jesteśmy tym wręcz oburzeni. Nie wiem, czy jeszcze w styczniu nie zorganizujemy w tym temacie sesji nadzwyczajnej, na którą zaprosimy panią burmistrz Alwerni i przedstawicieli tamtejszej rady miejskiej - mówi Tadeusz Biel, przewodniczący Rady Gminy Babice.

 

Przeczytaj również:

W powiecie chrzanowskim ponad trzy razy więcej zakażeń COVID-19 niż rok temu (RAPORT)

Pieniądze na sport w gminie Chrzanów podzielone. Sprawdź, kto ile dostał

W Babicach na inwestycje w 2022 roku przeznaczą jedną czwartą wszystkich wydatków

Wicelider chrzanowskiej A-klasy piłkarskiej rozegra cztery sparingi

Alwernia, Babice i Krzeszowice dostaną pieniądze na komunikację

Najwięcej pieniędzy trafi do Zagórzanki Zagórze