Nie masz konta? Zarejestruj się

Babice

Biznes zaczyna się rozkręcać koło obwodnicy Babic

23.12.2021 20:00 | 0 komentarzy | 6 877 odsłon | Michał Koryczan
W strefie ekonomicznej w Babicach nowych właścicieli znalazło już jedenaście działek. Pierwszy z przedsiębiorców rozpoczął już tam budowę swojego biznesu.
0
Biznes zaczyna się rozkręcać koło obwodnicy Babic
Widok na babicką strefę ekonomiczną
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Babicka strefa ekonomiczna powstaje na blisko 60 hektarach gruntów należących niegdyś do spółki pastwiskowej.

Gmina sprzedała do tej pory jedenaście działek za około siedem milionów złotych. Jak mówi wójt Radosław Warzecha, nabywcy gruntów muszą w ciągu dwóch lat od ich zakupu rozpocząć inwestycję, a zakończyć ją w ciągu lat czterech.

Firma P&M Serwis spółka z o.o., zajmująca się wytwarzaniem i remontem urządzeń ciśnieniowych wykorzystywanych w przemyśle, rozpoczęła już na swojej działce budowę hali produkcyjnej.

Przypomnijmy że w strefie jest przewidziana działalność nieszkodliwa dla środowiska. Nie powstaną tam na pewno wysokie kominy, które przysłaniałyby wieżę zamku Lipowiec.

W 2020 r. na mocy rozporządzenia Rady Ministrów Babice zostały włączone do krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Dzięki temu przedsiębiorcy będą mogli korzystać m.in. ze zwolnienia podatkowego przez 15 lat.

Krakowski Park Technologiczny ma pomóc w pozyskiwaniu inwestorów, ale to samorząd decyduje o ewentualnej sprzedaży gruntów, a także o tym, w jakim kierunku należy rozwijać strefę.

O tym, kto jeszcze kupił grunty w babickiej strefie ekonomicznej i co planuje na nich postawić przeczytacie w najnowszym, 51. numerze „Przełomu", dostępnym w wersji papierowej i elektronicznej.

 

Przeczytaj również:

Wicelider chrzanowskiej A-klasy piłkarskiej rozegra cztery sparingi

Przedświąteczny czwartek. Zapełnione parkingi, kolejki w sklepach i brak karpi

Alwernia, Babice i Krzeszowice dostaną pieniądze na komunikację

63 nowe zakażenia COVID-19 w powiecie chrzanowskim (RAPORT)

Jak w tym roku podróżować w okresie świąteczno-noworocznym

Najwięcej pieniędzy trafi do Zagórzanki Zagórze