Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Jak w tym roku podróżować w okresie świąteczno-noworocznym

23.12.2021 10:00 | 0 komentarzy | 4 487 odsłony | Michał Koryczan
Przed nami Boże Narodzenie, sylwester i Nowy Rok. Sprawdźcie, jak w tym czasie będą kursować autobusy, minibusy oraz pociągi.
0
Jak w tym roku podróżować w okresie świąteczno-noworocznym
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
AUTOBUSY

ZKKM w Chrzanowie

W Wigilię Bożego Narodzenia oraz w sylwestra autobusy będą jeździć tylko do godz. 18:00. Wszystkie kursy rozpoczęte z przystanków początkowych przed i o godz. 18:00 zostaną w pełni wykonane zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy
W pierwszy dzień świąt (25 grudnia) i w Nowy Rok autobusy będą jeździć według rozkładów na niedziele i święta, ale dopiero od godz. 12:00. Wyjątek będą stanowić linie 9 oraz 15, które będą kursować w pełnym zakresie według rozkładów na niedziele i święta.
W drugi dzień świąt (26 grudnia) autobusy będą jeździć według rozkładów na niedziele i święta bez żadnych ograniczeń.
Do niedzieli, 9 stycznia włącznie autobusy linii 9, 10, 15, 29, 33, 38, 41, 42, B oraz P w każdy dzień roboczy kursować będą według rozkładów na dni robocze wolne od nauki szkolnej.

Rozkłady jazdy autobusów ZKKM Chrzanów


PKM w Jaworznie

Autobusy m.in. linii A i 319 (kursują na trasach Chrzanów - Katowice i Chrzanów - Jaworzno) w Wigilię i sylwestra mają kursować do godz. 17.
W pierwszy dzień świąt oraz w Nowy Rok autobusy wyjadą na trasę dopiero od godz. 14. W drugi dzień świąt natomiast mają kursować tak jak w niedziele i święta.
Do piątku, 7 stycznia autobusy w każdy dzień roboczy jeździć będą według rozkładów na dni robocze wolne od nauki szkolnej.

Rozkłady jazdy autobusów PKM Jaworzno


MINIBUSY

Decydując się na podróż minibusami, trzeba koniecznie pamiętać, że znaczna część przewoźników nie wyjedzie w tym czasie na drogi. Inni ograniczą ilość kursów. Warto więc sprawdzić informacje na stronach internetowych przewoźników lub zapytać wcześniej kierowców.
W święta Bożego Narodzenia oraz w Nowy Rok minibusy jeżdżące na trasie Chrzanów - Kraków (przez Trzebinię i Krzeszowice) kursować nie będą.
W wigilię oraz w sylwestra Wójcik Bus zapewni pasażerom po trzy kursy z Chrzanowa, o godz. 6:00, 9:30, 12:25 oraz z Krakowa, o godz. 8:05, 11:00, 13:50.
Stan Bus natomiast po cztery kursy: z Chrzanowa, o godz. 4:30, 7:20, 10:25, 13:25 oraz z Krakowa, o godz. 5:55, 9:05, 12:05, 14:35.

Rozkłady jazdy Stan Busa

Rozkłady jazdy Wójcik Busa

Rozkłady jazdy Pol Busa


POCIĄGI

Jeśli ktoś zdecyduje się na podróż pociągiem, powinien koniecznie sprawdzić harmonogram przyjazdów i odjazdów. Część składów nie będzie kursować w Boże Narodzenie, sylwestra czy Nowy Rok. Rozkłady jazdy znajdziemy na na stronach internetowych: portalpasazera.pl oraz rozklad-pkp.pl.

 

Przeczytaj również:

Najwięcej pieniędzy trafi do Zagórzanki Zagórze

W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia zmienia się rozkład jazdy linii 15

Policjanci sprawdzają czy choinka nie pochodzi z kradzieży

Tragiczny finał poszukiwań starszego mężczyzny

Dziewczyny nie odstawały od chłopaków w turnieju w Myślachowicach (WIDEO, ZDJĘCIA)

Reprezentantka Polski gościła na piłkarskich mikołajkach w Trzebini