Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Nie ma przyjęć na pulmonologię i trzy inne oddziały w Chrzanowie

21.12.2021 21:00 | 12 komentarzy | 6 274 odsłon | Ewa Solak
Zakażenia koronawirusem sprawiły, że dyrekcja chrzanowskiego szpitala musiała wstrzymać przyjęcia na cztery niezakaźne oddziały.
12
Nie ma przyjęć na pulmonologię i trzy inne oddziały w Chrzanowie
We wtorek po południu czasowo zamknięto oddział pulmonologiczny w Chrzanowskim szpitalu. Jest czwartym, który obecnie nie przyjmuje pacjentów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od paru miesięcy nie ma tygodnia, żeby któryś z nich nie zostawał wyłączony. Dla pacjentów oznacza to kłopoty z poszukiwaniem miejsca w innych placówkach.

Jednym z czasowo zamkniętych właśnie oddziałów w Chrzanowie jest niezakaźna pulmonologia. Przyjęcia wstrzymano tam we wtorek po południu. Nie będzie ich do 30 grudnia.

Podobnie jest z niezakaźną częścią kardiologii, gdzie czasowe zamknięcie również potrwać ma do 30 grudnia. Do tego czasu nie będą tam przyjmowani ani pacjenci planowi, ani ci w trybie nagłym. Są oni kierowani do szpitali w Jaworznie, Olkuszu lub Oświęcimiu.

Ognisko epidemiczne wystąpiło z kolei na części oddziału chorób wewnętrznych i geriatrii, gdzie przyjęć nie będzie do 27 grudnia. Pacjenci wymagający leczenia w tym zakresie kierowani są, podobnie, jak ci kardiologiczni i pulmonologiczny, do innych placówek w okolicy.

Zakażenie koronawirusem stwierdzono też jakiś czas temu na chirurgii ogólnej i onkologicznej. Jej zamknięcie trwa już od 12 grudnia. Powinno się skończyć 22 grudnia.