Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Dziś wchodzą w życie nowe obostrzenia przeciwcovidowe

15.12.2021 10:00 | 3 komentarze | 6 199 odsłon | Ewa Solak
Od 15 grudnia trzeba się liczyć z nowymi wytycznymi ministerstwa zdrowia w związku z pandemią koronawirusa.
3
Dziś wchodzą w życie nowe obostrzenia przeciwcovidowe
Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział wejście w życie nowych obostrzeń od 15 grudnia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zamknięte zostają kluby i dyskoteki. 31 grudnia i 1 stycznia to ograniczenie mają nie obowiązywać przy zachowaniu maksymalnej liczby 100 osób uczestniczących w imprezie.

Dla współdomowników osób chorujących na COVID-19 obowiązkowe będą testy bez względu na posiadany certyfikat covidowy. Negatywne testy zwonią z odbywania kwarantanny.

Od środy 15 grudnia wracający spoza strefy Schengen będą musieli wykonać test na obecność COVID-19. Obowiązek będzie dotyczył zarówno zaszczepionych, jak i niezaszczepionych.

Obłożenie lokali w restauracjach, barach i hotelach maks. do 30 procent. Podobnie w kinach, teatrach, obiektach sakralnych i sportowych (w kinach dodatkowo obowiązywać ma zakaz konsumpcji). Do limitu nie wlicza się zaszczepionych przeciwko COVID-19 pod warunkiem okazania przez te osoby cyfrowego zaświadczenia COVID lub zaświadczenia o szczepieniu, wyniku testu i wyzdrowieniu. Każdy nadal będzie miał prawo odmowy okazania dokumentu lub certyfikatu potwierdzającego zaszczepienie, z zastrzeżeniem, że w takim przypadku będzie go jednak dotyczył limit określony w rozporządzeniu.

Nie będzie zmian w limitach pasażerów publicznego trasportu, ale większa waga ma być przywiązywana do egzekwowania przepisów związanych z zasłanianiem nosa i ust.

Od 20 grudnia do 9 stycznia obowiązywać ma nauczanie zdalne we wszystkich szkołach podstawowych oraz średnich. Nie będzie to dotyczyć przedszkoli i żłobków.

Szczegóły TUTAJ