Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Od 20 grudnia nauka zdalna w podstawówkach i szkołach średnich. Obowiązek szczepień dla niektórych zawodów od marca

07.12.2021 13:14 | 4 komentarze | 5 429 odsłon | Łukasz Dulowski
Ministerstwo zdrowia ogłosiło we wtorek, że od 15 grudnia wprowadza nowe limity, m.in. w restauracjach, hotelach, kinach i kościołach.
4
Od 20 grudnia nauka zdalna w podstawówkach i szkołach średnich. Obowiązek szczepień dla niektórych zawodów od marca
Podczas wtorkowej konferencji Ministerstwa Zdrowia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do 30 proc. maksymalnego obłożenia są obniżane limity w restauracjach, barach, hotelach, kinach, teatrach, obiektach sportowych. Jeżeli przedsiębiorcy będą chcieli przyjąć więcej osób, to muszą być one zaszczepione i zweryfikowane przez przedsiębiorcę.

Również taki sam limit będzie od 15 grudnia obowiązywał w obiektach sakralnych.

Od 15 grudnia zamknięte są dyskoteki, kluby i miejsca do tańczenia.

75-procentowy limit zostanie wprowadzony w transporcie zbiorowym.

Od 15 grudnia obowiązuje zakaz konsumpcji na salach kinowych.

Uczniowie podstawówek i szkół średnich przechodzą na zdalne nauczanie w okresie 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. Potem wraca nauka stacjonarna. Żłobki i przedszkola mogą działać normalnie w tym czasie.

30 grudnia i 1 stycznia będzie obowiązywać ograniczenie w lokalach zamkniętych do maksymalnie 100 osób, z wyłączeniem zaszczepionych.

Od 15 grudnia zostają wprowadzone obowiązkowe testy dla współdomowników osób chorujących na COVID-19, bez względu na posiadany certyfikat covidowy.

Zmiana zasad dla osób przylatujących do Polski spoza strefy Schengen. Od 15 grudnia wszystkie osoby muszą mieć wykonany nie wcześniej niż 24 godziny przed przekroczeniem granicy test na COVID-19.

Ministerstwo chce, aby od 1 marca 2022 r. pracownicy ochrony zdrowia, służb mundurowych czy nauczyciele byli poddani obowiązkowemu szczepieniu przeciwko COVID-19.