Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Mikołaj znów przejechał po Libiążu czerwonym maluchem i rozdawał prezenty (WIDEO)

06.12.2021 17:00 | 1 komentarz | 4 786 odsłony | Marek Oratowski
W poniedziałek 6 grudnia wiele osób machało przyjaźnie na widok samochodu z Mikołajem w środku objeżdżającego Libiąż. Wiele dzieci dostało prezenty.
1
Mikołaj znów przejechał po Libiążu czerwonym maluchem i rozdawał prezenty (WIDEO)
Mikołaj z pomocą elfa rozdaje prezenty pod Zespołem Szkół KSW w Libiążu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Na pomysł wpadła w 2016 roku Agnieszka Siuda, która od trzech lat jest libiąską radną.

- Na początku chcieliśmy, żeby nasz Mikołaj miał sanie, ale wobec niepewnej sytuacji ze śniegiem, nie byłby to dobry pomysł. Zaproponowałam więc mężowi, by kupić malucha i przerobić go na sanie św. Mikołaja. Tomasz oraz pomagający mu pracownicy wycięli w warsztacie dach. Dorobili też płozy. Największy problem mieliśmy z kupnem wielkiego, pluszowego renifera na maskę pojazdu, ale się udało - opowiada Agnieszka Siuda. Ona przebiera się za elfa, a mąż Tomasz jest świętym Mikołajem.

W tym roku małżonkowie jeździli po mieście ponad cztery godziny - od 11 do zmierzchu. Podjeżdżali m.in. pod szkoły i przedszkola, gdy dzieci kończyły zajęcia. Rozdawali słodycze, maskotki. Już z daleka ludzie pozdrawiali nietypowy orszak.

Spotkaliśmy Mikołaja i jego elfa pod Zespołem Szkół KSW w Libiążu. Obejrzyjcie na wideo, jak zareagowali uczniowie na widok nietypowego, ale miłego gościa.