Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Wzruszające ostatnie pożegnanie Jana Jarczyka (ZDJĘCIA, WIDEO)

02.12.2021 18:00 | 1 komentarz | 11 421 odsłon | Marek Oratowski
Wiele osób uczestniczyło w czwartek w Trzebini w pogrzebie samorządowca, chórzysty i działacza społecznego Jana Jarczyka. Podkreślali, że odszedł ciepły i dobry człowiek.
1
Wzruszające ostatnie pożegnanie Jana Jarczyka (ZDJĘCIA, WIDEO)
Pogrzeb odbył się w kościele św. Barbary w Trzebini-Krystynowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Zmarły w niedzielę w wieku 77 lat Jan Jarczyk mieszkał w Chrzanowie, ale spoczął na cmentarzu w Krystynowie w rodzinnej Trzebini. Koncelebrowanej liturgii, sprawowanej przez trzech kapłanów, przewodniczył chrzanowski dziekan ks. Roman Sławeński.

- Był oddany lokalnej społeczności. Zapamiętamy go jako człowieka kochającego życie i Ojczyznę, z czego wynikało jego zaangażowanie w wiele dzieł - podkreślił celebrans.

Mszę pogrzebową uświetnił chór „Żaby", którego Jan Jarczyk był długoletnim prezesem. Koledzy z „Solidarności", którzy tak jak on byli internowani 13 grudnia 1981 roku, zaciągnęli wartę przy jego trumnie.

- Janku, żegnamy cię z osobistym smutkiem i nadzieją, że dobry i miłosierny Bóg przyjmie cię do Swojego Królestwa - powiedział jeden z nich Waldemar Słomski. Przypomniał, że "Jasiu miał donośny i piękny głos, który brzmiał jak dzwon Zygmunta". Na koniec emocjonalnej wypowiedzi zaintonował pieśń „Boże coś Polskę".

Wiceburmistrz Jolanta Zubik przypomniała zasługi zmarłego, który w 2010 roku został odznaczony medalem "Za zasługi dla Rozwoju Miasta i Ziemi Chrzanowskiej".

Na cmentarzu głos zabrał syn zmarłego.

- Służył Ojczyźnie. Najpierw, gdy trzeba było o nią walczyć w czasach „Solidarności". Potem jako radny i prezes chóru "Żaby". Służył też Kościołowi, działając w ruchu oazowym, prowadząc poradnictwo rodzinne i śpiewając na kościelnych uroczystościach. Zawsze gotowy, by być dla kogoś. I myślę, że właśnie dlatego jest nas tu dziś tak wielu - powiedział.

Obejrzyjcie wideo i zdjęcia z uroczystości pogrzebowej, w której uczestniczyli także m. in. starosta Andrzej Uryga i nowy przewodniczący Rady Miejskiej w Chrzanowie Krzysztof Kasperek.

Na koniec trębacz Zdzisław Mucha zagrał kilka utworów, w tym "Mury" Jacka Kaczmarskiego.