Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

Ogień zniszczył w środku kopułę w Alvernia Planet i przerwał zdjęcia do serialu (ZDJĘCIA)

02.12.2021 14:30 | 0 komentarzy | 8 381 odsłon | Łukasz Dulowski
Nieoficjalnie wiadomo, że m.in. w studiu filmowym w Nieporazie był kręcony drugi sezon serialu „Barbarzyńcy" dla serwisu Netflix.
0
Ogień zniszczył w środku kopułę w Alvernia Planet i przerwał zdjęcia do serialu (ZDJĘCIA)
FOT. KACPER ROPKA
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, że pożar w jednej z kopuł w Alvernia Planet wybuchł we wtorek, po godz. 20. Zapaliła się scenografia, jak również garderoby na antresoli. Ewakuowało się ok. 90 osób.

Do akcji ratowniczo-gaśniczej, w której uczestniczyło ponad 100 strażaków z PSP i OSP, pojechały zastępy z prawie wszystkich okolicznych jednostek.

Strażacy, którzy byli na miejscu, szacują, że straty mogą być wielomilionowe.

***
O serialu „Barbarzyńcy", kręconym m.in. w gminie Alwernia i Krzeszowice, pisaliśmy już na łamach „Przełomu".

Niedaleko kopuł w Nieporazie, na gminnej działce w Puszczy Dulowskiej, zbudowano wioskę dla celów filmowych (drewniane chaty, rzeźby, czaszki i skóry zwierząt). Podobne obiekty stanęły w rejonie Czarnego Stawu w Tenczynku, na obszarze krzeszowickiego nadleśnictwa. Pojawiły się pytania, czy rzeczywiście zdjęcia dotyczą „Barbarzyńców".

- Tak, chodzi o ten serial. Stosowną umowę podpisał jeszcze mój poprzednik - potwierdził w rozmowie z „Przełomem" Edward Suski, nadleśniczy Nadleśnictwa Krzeszowice.

Pierwszy sezon "Barbarzyńców" możemy obejrzeć w serwisie Netflix. To serial o czasach Cesarstwa Rzymskiego i jego relacjach plemionami germańskimi. Możemy w nim zobaczyć choćby historyczną bitwę w Lesie Teutoburskim, zakończoną zagładą trzech legionów rzymskich.


CZYTAJ TEŻ:
Pożar w Alwernia Planet w Nieporazie. Prawdopodobnie zapaliła się scenografia

Najnowsze informacje z Nieporazu: Pożar opanowany, ale działania strażaków jeszcze trwają