Pływaczka z Chrzanowa stawała cztery razy na podium mistrzostw województwa

14.11.2021 16:30 | 1 komentarz | 4 028 odsłony | Marek Oratowski
Zawodniczka UKS SP 8 Chrzanów Emilia Zabawa wywalczyła w Oświęcimiu cztery medale, w tym dwa złote, podczas zakończonych w sobotę Otwartych Mistrzostw Województwa Małopolskiego w Pływaniu.
1
Emilia Zabawa, fot. Facebook

Uczennica SP nr 8 w Chrzanowie wystartowała w kategorii juniorów młodszych do lat 14. Okazała się najlepsza w wyścigach na dystansie 50 i 100 m stylem motylkowym. W rywalizacji na 50 m osiągnęła czas 31,26 s. Drugą na mecie Aleksandrę Marciniak z SMS Galicja Kraków wyprzedziła o 0,31 sekundy. Dystans dwa razy większy pokonała w czasie 1 min. 08, 64 s. W tym przypadku o złoto walczyła także z Aleksandrą Marciniak, wyprzedzając rywalkę o 0,66 sekundy.

Chrzanowianka zdobyła jeszcze srebrny medal na 200 m „motylkiem" (przegrała tylko z Anną Guzdek z Unii Oświęcim). Natomiast na 50 m stylem dowolnym była trzecia. W kategorii 14-16 lat w klasyfikacji punktowej najlepszych zawodniczek zajęła na tych zawodach w stylu motylkowym trzecie miejsce.