Nie masz konta? Zarejestruj się

Balin

Pobiegną dla chorej Lenki. Każdy może się przyłączyć

27.10.2021 08:30 | 0 komentarzy | 2 322 odsłony | Marek Oratowski
Od kilku tygodni w niedzielne popołudnia w Balinie organizowany jest bieg na 5 km, w którym mogą uczestniczyć wszyscy chętni. Teraz wydarzenie będzie miało także charakter charytatywny.
0
Pobiegną dla chorej Lenki. Każdy może się przyłączyć
Uczestnicy na mecie niedzielnego biegu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ostatnich biegach uczestniczyło średnio 70 osób. Start i meta są zlokalizowane na końcu ulicy Myśliwskiej, przy lesie. Początek o godz. 14 w każdą niedzielę. Ta inicjatywa została nazwana "Rozbiegany Balin".

- W naszej miejscowości mieszka Lenka, która choruje na Zespół Williamsa. Chorobę stwierdzono u niej, gdy skończyła pierwszy rok życia. Jest to bardzo pogodna i uśmiechnięta dziewczynka, nieważne jak bardzo ją boli, uśmiech nie znika z jej buzi. Lenka jest również siostrą Jakuba uczęszczającego do naszej szkoły w Balinie, stałego bywalca „Rozbieganego Balina". Jakub bardzo marzy o tym, aby kiedyś naszą „piątkę" pokonać razem ze siostrzyczką, ale na dzień dzisiejszy jest całkowicie nierealne. Jednak wystarczy zebrać odpowiednią kwotę na leczenie Lenki i po sprawie - podkreśla organizator biegów Sławomir Gołba, wuefista z SP w Balinie.

Od biegu organizowanego w niedzielę 31 października zaprasza wszystkich mieszkańców Balina i miłośników biegania spoza sołectwa do dołączenia do zabawy (od tego czasu wydarzenie ma się nazywać „Biegamy dla Lenki"). Będzie polegała na wpłacie 5 zł za każde przebiegnięte 5 kilometrów na rzecz chorej. Dziewczynka ma duże skrzywienie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym i wciągnięcie mostka, występuje u niej też problem z napięciem mięśniowym, w związku z czym potrzebna jest intensywna oraz kosztowna rehabilitacja.

Link do zbiórki znajdziecie tutaj. Od tego czasu wydarzenie ma się nazywać „Biegamy dla Lenki". Zachęcamy do spędzenia aktywnej niedzieli i pomocy dla chorej. O biegu pisaliśmy już tutaj. Można tam też obejrzeć wideo i zdjęcia.