Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Są już nowe drogi asfaltowe w rewitalizowanym parku w chrzanowskim Kościelcu

15.10.2021 12:00 | 2 komentarze | 3 327 odsłony | Łukasz Dulowski
W słoneczne dni można spotkać w parku całkiem sporo przechodniów spacerujących alejkami, choć oficjalnie obiekt jest wciąż placem budowy, więc obowiązuje tam zakaz wstępu.
2
Są już nowe drogi asfaltowe w rewitalizowanym parku w chrzanowskim Kościelcu
Wyremontowany fragment Parkowej (z prawej), prowadzącej do parku w chrzanowskim Kościelcu. Z lewej asfaltowa trasa w stronę dawnych zabudowań folwarcznych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Ostatnio został wyasfaltowany widoczny na zdjęciu fragment Parkowej oraz jej odnoga prowadząca w kierunku dawnych zabudowań folwarcznych. Obecnie trwa wykonywanie ogrodu kwaterowego z różami, wielką łąką i altaną (po prawej stronie Parkowej).

Prace budowlano-instalacyjne kosztują po przetargu 3 mln 675 tys. zł. Termin ich realizacji mija 29 października 2021 r. Wcześniej, w ramach I etapu rewitalizacji kościeleckiego parku, odnowiono mur pałacowy wzdłuż ul. Dworskiej i stojącą na nim figurę Chrystusa Miłosiernego, co kosztowało 1,3 mln zł.

W efekcie uzbierała się już kwota 5 mln zł. A to nie wszystko. Na zagospodarowanie zieleni w parku pałacowym w Kościelcu burmistrz Robert Maciaszek zamierza przeznaczyć 500 tys. zł w tym roku i 300 tys. zł w przyszłym.