Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Są już miejsca pod dodatkowe parkomaty w Chrzanowie. Zapłacimy więcej niż dotychczas

13.10.2021 18:30 | 12 komentarzy | 4 184 odsłony | Łukasz Dulowski
Nowe podstawy pod montaż tego rodzaju urządzeń pojawiły się m.in. na Ogrodowej, Dobczyckiej i Świętokrzyskiej w Chrzanowie. Strefa płatnego parkowania została poszerzona.
12
Są już miejsca pod dodatkowe parkomaty w Chrzanowie. Zapłacimy więcej niż dotychczas
Strefa Płatnego parkowania w Chrzanowie została rozszerzona o ulice: Ogrodową (na zdjęciu), Dobczycką, oraz fragment Mickiewicza, Sądowej, Świętokrzyskiej i Grunwaldzkiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Od kiedy konkretnie taka strefa zacznie znów działać? W środę zapytaliśmy o to burmistrza Roberta Maciaszka. Na razie nie otrzymaliśmy odpowiedzi, za to niedługo po wysłaniu pytania pojawiła się informacja na oficjalnym facebookowym profilu gminy Chrzanów, że „trwają przygotowania do ponownego uruchomienia Strefy Płatnego Parkowania" i że „w najbliższym czasie pojawią się parkomaty do pobierania opłat".

Przypomnijmy, że radni uchwalili, że strefa będzie większa i droższa. Włączono do niej ulice: Mickiewicza (odcinek od al. Henryka do Ogrodowej), Ogrodową, Dobczycką. Otwarto je dla ruchu samochodowego we wrześniu 2019 r. Obecnie obowiązuje tam strefa zamieszkania, czyli piesi mają pierwszeństwo przed pojazdami. Dodatkowo w strefie płatnego parkowania znajdzie się: Świętokrzyska (od Dobczyckiej do Sądowej), Sądowa (od al. Henryka do Świętokrzyskiej), Jagiellońska, Grunwaldzka (od Oświęcimskiej do Jagiellońskiej).

Przetarg na zorganizowanie i prowadzenie strefy wygrała firma City Parking Group S.A. z Grudziądza. Umowa została już podpisana. Ma obowiązywać przez 4 lata.

Nowe opłaty za parkowanie w strefie

2,50 zł za pierwszą godzinę (50 groszy więcej),
2,50 zł za drugą godzinę,
3 zł za trzecią godzinę,
2,50 zł za czwartą i każdą następną godzinę,
15 zł - opłata dzienna.

Ludzie:

Robert Maciaszek

Robert Maciaszek

Burmistrz gminy Chrzanów.

Czytaj również