Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Piłkarze Fabloku zasłużenie rozgromili Libiąż. Teraz zagrają z Trzebinią (ZDJĘCIA, WIDEO)

02.10.2021 19:05 | 2 komentarze | 6 058 odsłon | Marek Oratowski
Goście z Chrzanowa spodziewali się, że libiążanie postawią im znacznie wyżej poprzeczkę. Tymczasem piłkarze Fabloku strzelali w sobotę, jak na zawołanie, obnażając wszystkie błędy gospodarzy.
2
Piłkarze Fabloku zasłużenie rozgromili Libiąż. Teraz zagrają z Trzebinią (ZDJĘCIA, WIDEO)
Piłkarze Fabloku w akcji obronnej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Klasa okręgowa - Wadowice

MKS Libiąż - MKS Fablok Chrzanów 0-6 (0-3)
0-1 Łukasz Bębenek (20), 0-2 Rafał Chrząszcz (43), 0-3 Tomasz Kędziora (45), 0-4 Tomasz Kędziora (65), 0-5 Karol Piechota (78), 0-6 Łukasz Kadłuczka (90)

Libiąż: Łowiec (70. K. Poznański)- Pater, Gulik, Przybylski, Samuś (46. Kuras), D. Poznański (56. Pater), Lewarczyk, Węgorek (80. Grzyska), Burza, Lickiewicz, Szyjka (46. Kaczor)

Fablok: Dębski - Kadłuczka, Bębenek (73. Gędłek), Brzezoń (60. Piechota), Domurat, Kędziora (70. Tekielak), Sabuda, Chrząszcz (80. Jaszczur), Fudali, Kocot, Trzeciak

Wynik oddaje to, co działo się na boisku. Chrzanowianie od początku zdominowali rywala. W ofensywie grali szybko, z wykorzystaniem skrzydeł. W obronie byli uważni i w zarodku dusili większość akcji libiążan.

Strzelanie dla Fabloku rozpoczął Łukasz Bębenek uderzeniem z bliska. Pod koniec pierwszej połowy goście przeprowadzili dwie skuteczne akcje. Najpierw Rafał Chrząszcz przelobował bramkarza gospodarzy, który chwilę wcześniej zbyt krótko wybił piłkę. W ostatnich sekundach pierwszej odsłony lewą stroną pola karnego przedarł się Tomasz Kędziora i z ostrego kąta trafił do siatki. Po zmianie stron Kędziora uderzył jeszcze celnie z dystansu. Mógł nawet skompletować hat-tricka, ale jego sygnalizowane uderzenie z karnego obronił Kornel Łowiec.

Golkiper miejscowych został zmieniony w 70. minucie przez Krzysztofa Poznańskiego. Ten skapitulował dwa razy, po uderzeniu z woleja Karola Piechoty oraz strzale głową z najbliższej odległości Łukasza Kadłuczki. Pogrom libiążan stał się faktem i Fablokowcy mogli wykonać taniec zwycięstwa.

- Trudno nie być zadowolonym z gry i wyniku zespołu. To efekt tego, że zawodnicy naprawdę solidnie podchodzą do swoich obowiązków. Stać nas na więcej. Przed nami jeszcze jednak dużo pracy - skomentował trener gości Mariusz Wójcik.

W derbach nie mógł skorzystać z usług Krzysztofa Pabisa, Damiana Przepiórki oraz Huberta Matysa. Już w środę chrzanowian czeka pucharowe starcie z MKS Trzebinia i będzie to prawdziwy test, na co ich stać w obecnej dyspozycji.

Obejrzyjcie zdjęcia i wideo z meczu.