Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Najlepsze gry edukacyjne dla 5-latka — co warto wybrać?

17.09.2021 10:19 | 0 komentarzy | 493 odsłony | red

Materiał promocyjny

Gdy nasza pociecha osiąga 5. rok życia, coraz chętniej zadaje pytania o otaczający je świat. Niektóre dzieci w tym wieku uczą się czytać i pisać oraz chętnie rysują. Jest to też okres, w którym zasób ich słownictwa szybko rośnie. Co więcej, maluchy uczą się wówczas poprawnej wymowy i rozpoznawania swoich emocji. Aby wspomóc dziecko w okresie intensywnego rozwoju, warto sięgnąć po gry edukacyjne dedykowane przedszkolakom.
0
Najlepsze gry edukacyjne dla 5-latka — co warto wybrać?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Edukacyjne gry dla przedszkolaków

Dziecięca zabawa nie służy wyłącznie zapełnianiu czasu wolnego. Stanowi ważną część rozwoju naszej pociechy. Pobudza mózg i angażuje mięśnie do pracy, dzięki czemu organizm dziecka kształtuje się i dostosowuje do nowych wyzwań. Co więcej, zabawie towarzyszy bezstresowa atmosfera, która wspiera zdolności poznawcze naszej pociechy. Poznaj różnego rodzaju gry edukacyjne dla 5 latka, które wspomagają rozwój intelektualny dzieci w tym wieku.

Zabawy pamięciowe

Gry typu memo wpływają korzystnie na umiejętność zapamiętywania u najmłodszych. Na rynku dostępny jest ogromny wybór różnego rodzaju gier, oddziałujących na bodźce wzrokowe za pomocą kolorowych ilustracji do łączenia. W ostatnim czasie popularnością cieszą się również zabawy dźwiękowe oraz ruchowe. W przypadku tych drugich dzieci uczą się na pamięć szeregu gestów. W ten sposób gra pobudza zarówno umysł, jak i mięśnie, wpływając korzystnie na koordynację ruchów.

Gry rozwijające wiedzę o świecie

Dzieci są niezwykle ciekawe świata i głodne wiedzy. Właśnie dlatego standardowe gry edukacyjne nigdy im się nie nudzą. Quizy tematyczne, pełne niezwykłych ciekawostek to gratka dla przedszkolaka. Przy wsparciu pedagogów, projektanci gier tworzą zabawy przystępne również dla dzieci, które nie nauczyły się jeszcze czytać. Z ich pomocą, przedszkolaki uczą się zastosowań przedmiotów codziennego użytku i ich miejsca w domu oraz w świecie. Niektóre pomagają w nauce pierwszych literek, sylab oraz cyfr, kształtów i nazw kolorów.

Zabawy dźwiękowe i logopedyczne

Gry skupiające się na dźwiękach służą wsparciu bodźców słuchowych oraz rozwoju narządu mowy. Zabawy logopedyczne to dobry wybór, jeśli dziecko zmaga się z problemami z wymową. W przyjemny sposób zachęcają przedszkolaka do ćwiczeń. Gry skupiające się na poznawaniu dźwięków uczą najmłodszych uważnego słuchania. Rozwijają pamięć i wrażliwość słuchową. Wpływają korzystnie na koordynacje słuchowo-ruchową.

Gry terapeutyczne

Wśród gier dla najmłodszych znaleźć możemy szeroki wybór gier, wspierających rozwój emocjonalny dziecka. Zabawy tego typu zachęcają przedszkolaka do poznawanie siebie. Ułatwiają rozpoznawanie i identyfikowanie emocji u siebie i innych. W rezultacie wpływają na rozwój empatii u najmłodszych. Uczą tolerancji i wzajemnego szacunku. Pozwalają również oswoić się dziecku z jego uczuciami i poczuciem odrębności.

Gry wspierające kreatywność

Gry rozwijające kreatywność opierają się zwykle na wymyślaniu złożonych opowiadań. Specjalne plansze pobudzają wyobraźnię dziecka i zachęcają do snucia przez pociechę własnych historyjek. W ten sposób ułatwiają mu rozumienie ciągów przyczynowo-skutkowych i uczą logicznego myślenia.

Gry zręcznościowe i na refleks

Zabawy zręcznościowe pobudzają dzieci do aktywności fizycznej. Wspomagają spostrzegawczość i koordynację ruchową przedszkolaków, oraz pobudzają sensorycznie. Gry typu jenga uczą najmłodszych logicznego myślenia i planowania. Rozwijają w dziecku zdolności manualne.

Gry edukacyjne dla 5-latków stymulują mózg dziecka. Wpływają pozytywnie na rozwój przedszkolaka, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. To świetna propozycja na prezent dla Twojego dziecka.

Materiał promocyjny