Działacze Towarzystwa Oświatowego Ziemi Chrzanowskiej mają się czym pochwalić. W piątek obchodzili 30-lecie.
TOZCh powstało w czerwcu 1991 roku z inicjatywy Zdzisławy Wiśniewskiej. Towarzystwo utworzyło i prowadziło sześć placówek, m.in. Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości i Marketingu w Chrzanowie, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych, Instytut Doskonalenia Nauczycieli i Kadr "Edukacja" oraz Społeczny College Biznesu i Technologii Informatycznych. Wszystkie te szkoły ukończyło 15.730 absolwentów. Połowa z nich studiowała na WSPiM.
Obecnie działalność Towarzystwa skupia się na aktywizacji społecznej i zawodowej bezrobotnych, edukacji kadr przedsiębiorstw, udzielaniu dotacji. Między innymi TOZCh udzieliło spośród wszystkich organizacji pozarządowych w Małopolsce. najwięcej bezzwrotnych dotacji (735) na wspieranie przedsiębiorczości - prowadzenie jednoosobowych działalności gospodarczych oraz przedsiębiorstw społecznych.
W okresie od 2006 jego członkowie zrealizowali i realizują 46 projektów o łącznej wartości ponad 168 milionów złotych. Merytoryczną działalnością zajmuje się 12 członków oraz 16 stałych pracowników.
Na czele zarządu stoi Krzysztof Braś (wcześniej prezesem był jego ojciec Zbigniew). Prezes usłyszał wiele ciepłych słów z okazji jubileuszu 30-lecia z ust przedstawicieli zaprzyjaźnionych instytucji oraz samorządowców (m.in. Chrzanowskiej Izby Gospodarczej i Agencji Rozwoju Małopolski Zachodniej S.A.).
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
0 0
Masakra to właśnie świadczy jak nisko upadła nasza edukacja. Układ okrągłego stołu w tym nocny przewrót (obalenie przez ekipę Tuska i Bolka rządu Olszewskiego) doprowadziło do zniszczenia szkolnictwa szczególnie wyższego, kastowości sądowniczej, upadku przedsiębiorstw, umów śmieciowych oraz olbrzymiego bezrobocia,. W tym wyprzedaży majątku, likwidacji PGR-ów co za tym idzie biedy na wsiach i małych miasteczkach. Wpajanie od małego, iż jesteśmy krajem na dorobku więc nic się nam nie należy, a praca za najniższą krajową jest przywilejem itd. Nawet nie przypuszczałem, iż w takim małym miasteczku w którym są dwa licea mogło istnieć tyle wyższych uczelni a to z tego co pamiętam nie wszystkie.
0 0
A może by tak zapytać tych absolwentów WSPiM, gdzie po tych ''studiach'' znaleźli pracę i gdzie pracują?
0 0
Właśnie w tym jest problem, iż część z tych osób kończących te wyższe uczelnie dzięki uzyskanemu tytułowi zajmuje wysokie stanowiska zarówno kierownicze jak również nadzorcze we wszelakiego rodzaju państwowych instytucjach takich jak chociażby policja, ZUS, Skarbówka, wszelakiej maści urzędy itp.
0 0
Granulacje dla TOZch. Edukacja równa się wykształcony i mądry naród! Mądrzy ludzie to kreatywność, przedsiębiorczość i rozwój naszego kraju.
0 0
@Promil_pl I tak właśnie powstała Elyta zamiast Elity. Prawda jest taka, iż kupić możesz papier, dokument, dyplom lecz wykształcenia, inteligencji nie kupisz. Edukacja nie oznacza wykształcenia i mądrości. Są tacy którzy po skończeniu "uczelni" czyli edukacji mają problem z tabliczką mnożenia, nie mówiąc już o średniej czy też czytaniu ze zrozumieniem. Niestety daje im to często wstęp na stanowiska których nigdy nie powinni zajmować.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz