Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Kto poprowadzi MKS Trzebinia w sobotnim meczu z KS Chełmek?

26.08.2021 13:30 | 3 komentarze | 5 307 odsłon | Michał Koryczan
Zapytaliśmy prezesa klubu Jacka Pająka, jakie scenariusze są w tym momencie brane pod uwagę?
3
Kto poprowadzi MKS Trzebinia w sobotnim meczu z KS Chełmek?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W poniedziałek zarząd MKS zdecydował o zakończeniu współpracy z dotychczasowym szkoleniowcem Szymonem Stawowym.

Przypomnijmy, że w obecnym sezonie zachodniej grupy małopolskiej KEEZA IV ligi pod jego wodzą „żółto-czarni" zdobyli tylko punkt, notując remis i trzy porażki.

W sobotę, 28 sierpnia, o godz. 11:00 trzebiński zespół czeka mecz na swoim stadionie przeciwko KS Chełmek. Wciąż jednak nie wiadomo, kto poprowadzi MKS.

Jak mówi Jacek Pająk, początkowo chęć pracy w klubie zgłosiło czterech szkoleniowców. W środę pojawiło się trzech kolejnych kandydatów.

- Rozmawialiśmy już z nimi. Cały czas analizujemy oferty. Niektóre z przedstawionych warunków są nie do przyjęcia. Część trenerów ma jeszcze nierozwiązane kwestie z poprzednim klubem - mówi prezes MKS.

Co jeśli do sobotniego spotkania nie zostanie zawarta umowa z nowym szkoleniowcem? Klub wystąpił z pismem do komisji ds. licencji klubowych Małopolskiego Związku Piłki Nożnej o zezwolenie, aby w meczu z Chełmkiem drużynę MKS kierował trener z uprawnieniami do prowadzenia zespołów uczestniczących w rozgrywkach o jedną klasę niżej (czyli okręgówki). Taką możliwość daje uchwała PZPN z 2017 r.

Jak mówi Jacek Pająk, w takiej sytuacji na ławce trenerskiej zasiadłby jeden z pracowników klubu, posiadających odpowiednie uprawnienia.

Tymczasem zespół przygotowuje się do meczu ligowego pod okiem dotychczasowego drugiego trenera i jednocześnie bramkarza - Tomasza Wróbla.

Przeciwko KS Chełmek nie zagra na pewno skrzydłowy Jan Garlacz, który nabawił się urazu. Do treningów wrócił z kolei Marcin Kalinowski i być może zobaczymy go na boisku w sobotnim spotkaniu.


Przeczytaj również:

Podczas turnieju piłkarskiego zebrali ponad 5.000 zł dla Jasia Kozuba

MKS Trzebinia rozstał się z trenerem. Zarząd szuka jego następcy

Pijany kierowca spowodował kolizję na drodze krajowej w Chrzanowie

Wokalista TSA, gitarzyści zespołów Dżem i Turbo oraz tribute band AC/DC wystąpią w Trzebini

Wystartuj w Chechło Run i powalcz o nagrody pieniężne i rzeczowe

Klub wycofuje drużynę z rozgrywek piłkarskich