Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

80 tysięcy złotych do Libiąża i 160 tysięcy do Alwerni trafiło na lepszą organizację dożywiania dzieci

01.07.2021 16:00 | 0 komentarzy | 3 981 odsłony | Tadeusz Jachnicki
54 małopolskie szkoły podstawowe skorzystają z trzeciej edycji programu „Posiłek w szkole i w domu".
0
80 tysięcy złotych do Libiąża i 160 tysięcy do Alwerni trafiło na lepszą organizację dożywiania dzieci
Uroczystość rozdania dotacji w ramach programu "Posiłek w szkole i w domu" FOT. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Krzesła, ławki, piekarniki, zastawy stołowe...

- To będą szczególne zakupy. Nowe krzesła, ławki, zastawy stołowe, zestawy garnków, zmywarki do naczyń, piekarniki... - wszystko, co jest potrzebne, aby zmieniać obraz szkolnych stołówek, aby dla uczniów i pracowników były to miejsca estetyczne i funkcjonalne. Blisko 4 mln zł, które w tym roku otrzymaliśmy na realizacje modułu trzeciego programu „Posiłek w domu i w szkole" to dla organów prowadzących konkretny zastrzyk gotówki - przekonuje wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Do 30 czerwca 2021 r. na rachunki organów prowadzących, które podpisały umowy, samorząd wojewódzki przekazał 3 817 292,89 zł. Najwyższe dofinansowanie trafiło do gmin Skawina (prawie 320 tys. zł dla 4 szkół podstawowych) oraz Bochnia (240 tys. zł dla 3 szkół podstawowych).

Kwota dotacji różni się w zależności od realizacji poszczególnych zadań i wynosi maksymalnie:
1) 80 000,00 zł - na doposażenie i poprawę standardu funkcjonujących stołówek szkolnych (własnej kuchni i jadalni) oraz doposażenie stołówek szkolnych, które obecnie nie funkcjonują lub uruchomienie nowych stołówek,
2) 25 000,00 zł - na adaptację, poprawę standardu i wyposażenie pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków (jadalni).

W ramach trzeciej odsłony programu konieczny był finansowy lub rzeczowy wkład własny organów prowadzących szkoły w wysokości minimum 20 proc.

Do Alwerni trafiło 160 tys. zł dofinansowania. Po 80 dla SP w Porębie Żegoty i SP w Kwaczale. Do Libiąża 80 tys. dla SP nr 4 Libiążu.