Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Zabawki dla 2-latka – na co warto zwrócić uwagę?

24.06.2021 14:07 | 0 komentarzy | 552 odsłony | red

Materiał promocyjny

Wybór zabawki dla 2-latka nie jest prostą sprawą. Istnieje wiele rodzajów zabawek i nigdy nie wiemy, czy wybrana przez nas zyska aprobatę malucha, czy też po kwadransie zostanie rzucona w kąt. Warto jednak postawić na zabawki, które mają duże szanse zainteresować dziecko.
0
Zabawki dla 2-latka – na co warto zwrócić uwagę?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dwulatek mocno interesuje się już otaczającą rzeczywistością i nabywa coraz więcej umiejętności. Dlatego zabawki dla 2-latka powinny być dobrze przemyślane, aby zyskały jego zainteresowanie. Dobrze, aby zabawka była prosta w obsłudze, a jednocześnie miała walory edukacyjne i pozytywnie wpływała na rozwój dziecka.

 

Jak wybrać zabawki dla 2-latka?

 

Wybór zabawki dla 2-latka nie jest prosty, ponieważ dziecko w tym wieku intensywnie odkrywa świat i rzadko poświęca jednej zabawce dużo uwagi. Niczego nie ułatwia fakt, że w sklepach jest tak duży wybór zabawek, że rodzice czują się zagubieni w ofercie i nie wiedzą, jaki prezent dla dwulatka będzie najlepszy. Proste zabawki, które cieszyły młodsze dzieci, niekoniecznie zyskają uwagę dwulatka. Jeśli szukasz prezentu dla 2-letniego chłopca, zawsze trafnym wyborem będą auta. I choć samochodzik dla chłopca to już klasyk, również dziewczynki ucieszą się z takiego prezentu, ponieważ zabawa autami jest ciekawa dla każdego dziecka. Dobrze sprawdzą się też jeździki i pchacze, które zapewnią dziecku dużo ruchu.

 

Duże puzzle dla dwulatka rozwiną jego wyobraźnię i będą świetnym sposobem na zabawę z rodzicami. Ogromną popularnością cieszą się też zabawki interaktywne i edukacyjne, które nie tylko bawią, ale też pomagają dziecku zdobywać nowe umiejętności, takie jak nauka liter i cyfr, czy też nazw przedmiotów. Jeśli chcesz  kupić ciekawy zestaw dla dziecka, zarówno jako prezent dla dwuletniej dziewczynki, jak i chłopca, ciekawym pomysłem będzie zestaw lekarza dla dzieci lub kuchnia dla dzieci. Rozwiną one kreatywność malucha i zapewnią mu zabawę na dłużej. Jeśli chcesz wybrać prezent dla 2-latki, możesz zdecydować się na lalkę lub wózek dla lalek. Mówiąca lalka dla dwulatki, która przypomina dzidziusia, może stać się nieodłączną towarzyszką dziecka. Z kolei wózek dla lalek sprawi dziecku dużą frajdę i sprawdzi się też jako zabawka zabierana na spacer.

 

Drewniane zabawki – dlaczego są warte uwagi?

 

Choć rozsławione w latach 90. XX wieku plastikowe zabawki są już standardem, obecnie do łask wracają drewniane zabawki, które dobrze zna starsze pokolenie. Dlaczego warto kupować je dziecku? Przede wszystkim, w odróżnieniu od wielu plastikowych zabawek, te drewniane są trwalsze. Są więc odporne na to, w jaki sposób maluchy obchodzą się z przedmiotami i posłużą dłużej. Nie wychodzą też z mody, można więc zachować je dla młodszego rodzeństwa. Dzięki temu, że są solidne i trwałe, są też bezpieczniejsze, ponieważ jest mniejsze ryzyko, że połamią się i odpadną z nich jakieś elementy. Jako że są cięższe od plastikowych, są bardziej stabilne, dzięki czemu korzystanie z nich jest przyjemniejsze. Takie zabawki pozwalają też na spędzanie czasu na zabawie z dzieckiem. Układanie z dwulatkiem konstrukcji z drewnianych klocków ułatwia budowanie więzi i dostarcza dużo radości. Drewniane zabawki są też przyjazne dla środowiska i nie wymagają stosowania baterii, dzięki czemu nie jesteśmy narażeni na dodatkowe wydatki. Coraz większa popularność drewnianych zabawek sprawia, że ich wybór jest naprawdę duży, dzięki czemu znajdzie się coś dla każdego dziecka. Klocki, domek dla lalek, sortery, puzzle – to tylko niektóre propozycje na prezent dla 2-latka.

Materiał promocyjny