Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Trwa akcja protestacyjna na nowym osiedlu w Chrzanowie. Deweloper odpowiada

19.06.2021 12:30 | 4 komentarze | 11 458 odsłon | Łukasz Dulowski
Od kilku dni na osiedlu Chrzanowskie Błonia przy Partyzantów wiszą transparenty z napisami „BUDYNKI TONĄ W WODZIE" czy „UTOPIONE PIENIĄDZE". Inwestor Przedsiębiorstwo Budowlane „Dombud" S.A. przesłał do naszej redakcji swoje stanowisko w tej sprawie.
4
Trwa akcja protestacyjna na nowym osiedlu w Chrzanowie. Deweloper odpowiada
Transparenty na osiedlu Chrzanowskie Błonia przy Partyzantów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Przypomnijmy, że 13 maja przeszła nawałnica nad województwami: śląskim i małopolskim. Jeden z naszych Czytelników przesłał wówczas filmik i zdjęcia pokazujące, jak woda wlewa się do podziemnych garaży w bloku nr 4B przy Partyzantów. Rozlewisko utworzyło się również przed blokiem 4A.

***
„Przedsiębiorstwo Budowlane „Dombud" S.A. niezwłocznie po wystąpieniu tych nadzwyczajnych zjawisk pogodowych, które dotyczyły tylko pojedynczych lokali na terenie osiedla, podjęło działania w celu wyeliminowania czynników, które sprzyjają występowaniu lokalnych podtopień na osiedlu Chrzanowskie Błonia w Chrzanowie. W związku z tym nasza Spółka wykonała odkrywkę ścian zewnętrznych oraz ułożyła drenaż z prawej i lewej strony dojścia do klatki schodowej nr 3 budynku nr 4A, a także położyła opaskę żwirową i ponownie ułożyła izolację przeciwwodną płyty fundamentowej na długości wejść do klatek schodowych. W dalszym etapie wykonano odwodnienie liniowe na całej szerokości dojścia do klatki schodowej nr 3 budynku nr 4A, jak również zmieniono ukształtowanie terenu przy wejściu do klatki schodowej budynku. Wdrożone działania sprawiły, że nie powtórzyła się sytuacja z poprzedniej ulewy z zawilgoceniem ścian wewnętrznych budynku" - pisze dr inż. Dawid Stolarczyk, wiceprezes zarządu i dyrektor ds. deweloperstwa PB „Dombud" S.A.

12 czerwca, w sobotę, już po poprawkach dewelopera, miała miejsce kolejna ulewa. Lokatorzy bloku 4A przysłali nam zdjęcia pokazujące, jak woda dalej zbiera się przy samych ścianach budynku. Efektem tego była właśnie akcja protestacyjna.

Tymczasem wiceprezes Dawid Stolarczyk z „Dombudu" zapowiada, że do 30 czerwca tego roku zostaną wykonane kolejne prace, które mają wyeliminować „problem zbierania się wody na terenie osiedla po nadzwyczajnych opadach deszczu".

CZYTAJ TEŻ:
UTOPIONE PIENIĄDZE!!! Akcja protestacyjna na nowym osiedlu w Chrzanowie

Więcej na ten temat przeczytacie w najnowszym wydaniu „Przełomu", które ukaże się w środę, 23 czerwca.