Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Materace w Koszalinie - jakie parametry należy uwzględnić wybierając nowy materac?

17.06.2021 22:42 | 0 komentarzy | 759 odsłon | red

Materiał promocyjny

Organizm człowieka do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje nie tylko odpowiedniej ilości pożywienia, ale także właściwej ilości snu na dobę. Oprócz czasu trwania nocnej regeneracji ważna jest także jego jakość, a znaczący wpływ na przebieg odpoczynku ma dobrze dobrany materac. Od jego parametrów zależy przybranie pozycji ciała podczas snu, która umożliwia maksymalne zrelaksowanie mięśni i kręgosłupa, a także zniwelowanie powstałych w nich napięć. Wybór wysokiej jakości materaca pozwoli na zwiększenie komfortu podczas snu, a także zminimalizuje bóle kręgosłupa, które powstają na skutek spania na złej jakości podłożu. Na jakie parametry materaca należy szczególnie zwrócić uwagę podczas zakupu?
0
Materace w Koszalinie - jakie parametry należy uwzględnić wybierając nowy materac?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak znaleźć wysokiej jakości materac?

Zakup materaca zazwyczaj wiąże się ze sporym wydatkiem, dlatego jego zakup powinien być przemyślany. Od jego konstrukcji, wypełnienia, a także jakości będzie zależeć komfort snu, który wpływa holistycznie na pracę całego organizmu. Zakup odpowiedniego podłoża do spania pozwala usprawnić pracę organów wewnętrznych oraz mózgu i zapewnić im odpowiednią dawkę odpoczynku. Materace dobrej jakości będą służyły przez długi czas, a ich konstrukcja i wypełnienie nie będą wginać się pod naciskiem ciężaru ciała.

Poszukiwanie materaca warto rozpocząć od znalezienia najlepszego producenta. Jednym z liderów na rynku, którego wyroby cieszą się popularnością oraz pozytywnymi recenzjami specjalistów jest producent łóżek i materacy Hilding. W ofercie marki można znaleźć produkty, które różnicuje wielkość, rodzaj wypełnienia oraz twardość, dzięki czemu każda osoba może dopasować materac do swoich potrzeb.

Zakup nowego materaca - na jakie parametry należy zwrócić uwagę?

Głównym zadaniem wysokiej klasy podłoża do spania jest wpływ na utrzymanie naturalnej pozycji ciała podczas trwania snu. Aby wybrać najlepszy model, który korzystnie wpłynie na jego jakość, należy zwrócić uwagę na trzy najważniejsze parametry, czyli jego twardość, rozmiar oraz wypełnienie. Dopasowanie tych cech do swoich osobistych potrzeb pozwoli zakupić produkt, który znacznie poprawi jakość nocnej regeneracji.

Rozmiar materaca

W ofercie producenta Hilding można znaleźć podłoża w różnym rozmiarze. Właściwa ilość miejsca do spania pozwala na swobodne zmienianie pozycji podczas snu, które nie powoduje wybudzania się. Mniejsze rozmiary, jak na przykład 90x200 przeznaczone są dla osób, które śpią pojedynczo. Dla par warto wybrać większy wymiar, gdyż duża ilość przestrzeni pozwoli nie wpływać na przebieg snu partnera.

Wypełnienie i konstrukcja materaca

Producent materacy Hilding oferuje podłoża do snu, które zbudowane są z różnych komponentów. Trzema najpopularniejszymi rodzajami są:

  • materace piankowe - zbudowane są z wysokoelastycznych pianek FloFom lub Visco, których właściwości pozwalają na dopasowanie nawierzchni do ciała osoby, która z niej korzysta. Wykorzystanie nowoczesnych pianek pozwala również wpływać na właściwą cyrkulację i obieg powietrza, dlatego to świetne rozwiązanie dla alergików.
  • materace sprężynowe - nowoczesne modele marki Hilding skonstruowane są z innowacyjnych systemów sprężyn, jak MuliPocket, sprężyn kieszeniowych lub bonnelowych. Odpowiednie rozlokowanie pojedynczych sprężynek zwiększa elastyczność punktową materaca, a tym samym poprawia komfort snu i wypoczynku.
  • materace hybrydowe - to nowoczesny rodzaj podłoża, który łączy zalety wyrobów piankowych i sprężynowych. Kolaboracja obu wypełnień pozwala spełnić oczekiwania osób, które zmagają się z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa lub problemów z przesypianiem nocy.

Wartym uwagi modelem marki Hilding jest materac hybrydowy Electro. To dwustronny model, w którym producent łączy właściwości sprężyn MultiPocket oraz blatu z pianki Fusion. Takie połączenie pozwala na zwiększenie odporności na nacisk ciała, a także stworzenie nawierzchni, która wspiera regenerację kręgosłupa, dzięki zachowaniu jego naturalnej pozycji podczas snu.

Twardość materaca

Twardość materaca jest cechą, która wpływa na stabilność nawierzchni po ułożeniu się do snu i wywarciu nacisku poprzez ciężar ciała. Miękkie podłoża sprawdzą się dla osób z niewielką masą ciała, natomiast pary lub osoby cięższe powinny kierować się ku zakupowi twardych i średnio twardych produktów. Znajomość najważniejszych parametrów materaca pozwala znaleźć wysokiej jakości model, którego właściwości będą odpowiadać na osobiste potrzeby. Dobry zakup z pewnością poprawi higienę snu, a tym samym jakość życia.

Materiał promocyjny