Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Co robić w weekend?

18.06.2021 08:30 | 0 komentarzy | 3 013 odsłony | Marek Oratowski
W końcu znów możemy się spotykać w większym gronie, więc powitanie lata w ten weekend będzie huczne. Szykują się liczne imprezy - spotkania autorskie, pikniki oraz koncerty. Sprawdźcie, gdzie możecie się wybrać.
0
Co robić w weekend?
Wędrujące podwórko tym razem zawita do Fabloku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piątek, 18 czerwca

Koncert Paweł Kaczmarczyk Trio (godz. 19, Dwór Zieleniewskich w Trzebini. Bilety: 45 zł.
Zespół przedstawi projekt przekrojowy zebrany z repertuaru Pawła Kaczmarczyka. Muzycy wystąpią w składzie: Paweł Kaczmarczyk - fortepian, Alan Wykpisz - kontrabas, Grzegorz Pałka - perkusja.

Spotkanie autorskie z pisarzem Wojciechem Chmielarzem (godz. 17, Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu)
Bezpłatne zaproszenia dostępne w bibliotece. Spotkanie będzie transmitowane online w mediach społecznościowych.

Noc Kupały na zamku Tenczyn w Rudnie (godz. 18)
Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć pokazy obrzędów i walki z ogniem w wykonaniu Drużyny Najemnej Rujewit. Tańce z pochodniami zaprezentuje Zespół Tańców Świata Zdrojanie, a pokaz fireshow Teatr Ognia Wiwern. Zagra Duo Performance i zespoł Cronica.
Organizatorzy zapowiadają, że osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w wydarzeniu tylko pod opieką osób dorosłych. Podczas nocnego zwiedzania zamku nie będą obowiązywać bilety ulgowe. Wstęp odbywać się ma na podstawie biletów normalnych, w cenie 10 zł.
Z kolei w sobotę i niedzielę na zamku będzie można oglądać średniowieczne obozowisko.

Spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim (godz. 17, Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie).
Łukasz Orbitowski to polski pisarz początkowo specjalizujący się w literaturze grozy i fantastycznej, później w beletrystyce. Laureat Paszportu "Polityki" i Nagrody Zajdla, nominowany do Nagrody Literackiej "Nike" oraz Nagrody Literackiej Gdynia. Spotkanie będzie transmitowane na fanpage`u biblioteki na Facebooku. Tylko 40 osób może w nim uczestniczyć w bibliotece. Informacje, jak otrzymać zaproszenie na: mbp.chrzanow.pl

Sobota, 19 czerwca

Piknik przy parafii Niepokalanego Serca NMP w Sierszy (godz. 13)
W programie imprezy organizowanej przez Stowarzyszenie Misericordi znajdą się m.in.: gra terenowa, teleturniej, gry i zabawy dla dzieci, malowanie twarzy oraz grill.

Noc Świętojańska w Gromcu (godz. 17, teren przy Świetlicy w Gromcu)
Na niezwykłe spotkanie z żywiołami i tradycjami przodków zaprasza Libiąskie Centrum Kultury. Kulminacją wieczoru będzie koncert zespołu Żywiołak.

Noc Świętojańska w Tenczynku (g. 20)

Fundacja Kobieta w Regionie zaprasza w sobotę o g. 20 na wyjątkowe wydarzenie nad Staw Wroński w Tenczynku. O g. 20 przewidziano warsztaty plecenia wianków i konkurs na najpiękniejszy wianek.
Od g. 21 zespół Łada wystąpi z koncertem pieśni słowiańskich, a o g. 22 organizatorzy zapraszają na teatr ognia grupy Wiwern i występ Zespołu Tańców Świata Zdrojanie.

Wędrujące podwórko (godz. 16-19, Fablok, boisko przy SP 5 w Chrzanowie)

Na piknik rodzinny zaprasza Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji. W programie: gry planszowe, dmuchańce, balony, bańki mydlane, malowanie twarzy, brokatowe tatuaże oraz gry, zabawy i warsztaty artystyczne. Dla aktywnych zmagania sportowe. Do tego słodkości i pyszna kawa.

Niedziela, 20 czerwca

Charytatywny zlot pojazdów klasycznych (godz. 12-18, deptak przy skansenie w Babicach)
Celem zlotu jest pomoc dla niepełnosprawnego Pawła. Będą też atrakcje dla dzieci oraz dorosłych. W tym dniu wejście do skansenu 50 procent taniej dla zwiedzających.

 

Czytaj również