Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Służby zrekonstruowały twarz topielca. Proszą o pomoc w identyfikacji

17.06.2021 12:00 | 0 komentarzy | 10 262 odsłon | Tadeusz Jachnicki
Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji odtworzyło przybliżony wizerunek mężczyzny wyłowionego trzy lata temu z Wisły.
0
Służby zrekonstruowały twarz topielca. Proszą o pomoc w identyfikacji
Wizerunek mężczyzny zrekonstruowany przez policję
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Oświęcimska policja, która prowadzi sprawę, zwraca się o pomoc.

Zwłoki zostały wyłowione pod koniec czerwca 2018 roku z Wisły w podoświęcimskich Dworach.

Znajdowały się w znacznym stadium rozkładu. Denat nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów, nie było wskazówki, która mogłaby pomóc w jego identyfikacji.

Policjanci sprawdzali bazy danych zaginionych, informację dotyczącą odnalezienia zwłok mężczyzny rozesłali do innych jednostek, a kod DNA denata wprowadzili do policyjnej bazy GENOM. Jednak nic nie przyniosło rezultatu.

Określeniem wieku, wzrostu oraz wyglądu czaszki zajęli się specjaliści z Collegium Medicum Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na podstawie przeprowadzonych badań określili, że mężczyzna był w wieku ok. 47 lat /tolerancja +/- 10 lat/. Był wzrostu ok. 181-185 cm /tolerancja +/- 7 cm/.

Następnie odtworzeniem wyglądu głowy zajęli się specjaliści Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji. Opracowali przybliżony wygląd twarzy mężczyzny, uwzględniając różne typy fryzur.

- Apelujemy do wszystkich mogących pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, którego przybliżony wygląd twarzy prezentujemy na zdjęciach, o kontakt z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu pod numer telefonu 47 83 26 242, 47 83 26 280 lub najbliższą jednostką policji - prosi Małgorzata Jurecka z oświęcimskiej policji.