Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Seniorzy mogą wyrobić ogólnopolską kartę i korzystać ze zniżek

16.06.2021 17:00 | 1 komentarz | 3 024 odsłony | Marek Oratowski
Libiąż jest pierwszą gminą powiatu chrzanowskiego, która przystąpiła do programu "Gmina przyjazna seniorom". W środę nastąpiła jego uroczysta inauguracja, z udziałem samorządowców, seniorów i przedsiębiorców.
1
Seniorzy mogą wyrobić ogólnopolską kartę i korzystać ze zniżek
Wiceburmistrz Hubert Szumniak wręcza przedstawicielom lokalnych organizacji karty seniora
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W programie uczestniczy już 160 samorządów. Program zakłada, że osoby w wieku 60 plus będą mogły uczestniczyć w prelekcjach, konkursach oraz wielu wydarzeniach. Co ważne, skorzystają też z Ogólnopolskiej Karty Seniora.

W środę w sali kinowej LCK nastąpiła uroczysta inauguracja programu. Uczestniczył w niej m. in. Łukasz Salwarowski, prezes realizującego program Stowarzyszenia Manko w Krakowie. W towarzystwie burmistrza Jacka Latko i wiceburmistrza Huberta Szumniaka wręczył certyfikaty lokalnym firmom, które włączyły się do projektu i zaoferują zniżki w ramach Ogólnopolskiej Karty Seniora. To kilkanaście podmiotów, w tym m.in. sklep medyczny, restauracje i gabinet masażu. Ich listę zamieścimy w następnym, papierowym wydaniu "Przełomu".

Taką kartę już od 17 czerwca może wyrobić sobie każdy mieszkaniec gminy Libiąż w Klubie Integracji Społecznej przy OPS w Libiążu lub Punkcie Aktywności Obywatelskiej w pawilonie nr 22 na targowisku miejskim. Ppodczas spotkania karty dostali przedstawiciele organizacji seniorskich, którzy mają je rozprowadzić wśród swoich członków.