Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Wakacje, ciepło i… nadpotliwość. Jak sobie z nią radzić?

04.06.2021 15:06 | 0 komentarzy | 500 odsłon | red

Materiał promocyjny

Wielkimi krokami zbliża się lato. Wraz z nim w górę szybują temperatury, a my chcemy korzystać z pięknej pogody. Większość z nas uwielbia taką aurę – bezchmurne niebo, słońce, komfort. Niestety są też ludzie, którzy dostają „gęsiej skórki” na samą myśl o upałach. Ich koszmarem są nieestetyczne, krępujące plamy z potu, które pojawiają się na ubraniach. Jak sobie z tym problemem poradzić? Jak zwalczyć nadmierne pocenie się pod pachami?
0
Wakacje, ciepło i… nadpotliwość. Jak sobie z nią radzić?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nadmierne pocenie

Nadpotliwość to niezwykle uciążliwa i nieprzyjemna przypadłość. Szczególnie krępujące są plamy z potu, które pojawiają się pod pachami oraz towarzyszący im niekiedy nieprzyjemny zapach.

Pocenie się to naturalna czynność organizmu, w ten sposób regulowana jest temperatura naszego ciała. Jednak nadpotliwość to nie lada problem. Może mieć wiele przyczyn – najczęściej są to zaburzenia hormonalne, nadciśnienie, cukrzyca, otyłość. Nadmierna potliwość może też być wynikiem złej diety np. używania zbyt ostrych przypraw czy picia mocnej kawy lub herbaty. Może też być związane ze stresem czy napięciem.

Jeżeli nadpotliwość nie jest skutkiem żadnej choroby (zawsze należy skonsultować się z lekarzem), warto zastanowić się, dlaczego nie możemy zapanować nad nadmiernym poceniem i wdrożyć procesy naprawcze!

 

Jak pozbyć się potu?

Pocenie się to nie tylko nieprzyjemny zapach (który wytwarza się poprzez zetknięcie się potu z bakteriami żyjącymi na naszej skórze), ale też nieestetyczne plamy z potu na ubraniu.

Poznajmy kilka sposobów z bloga Etiaxil na pozbycie się tej przykrej przypadłości:

  • Najważniejsza zasada to dobór odpowiedniego antyperspirantu. Kupmy taki, który naprawdę działa. Dobry preparat zapewni nam 100% ochrony przed poceniem i nieprzyjemnym zapachem. Długotrwały efekt daje np. Etiaxil,
  • Nośmy ubrania z materiałów naturalnych i przewiewnych (unikajmy syntetycznych materiałów),
  • Unikajmy ostrego jedzenia i alkoholu,
  • Kontrolujmy wagę naszego ciała,
  • Uprawiajmy sporty. Pomoże nam to poprawić metabolizm i dzięki temu w dłuższej perspektywie zmniejszyć problem potliwości,
  • Zachowajmy odpowiednią higienę – systematycznie myjmy i dobrze osuszajmy skórę pod pachami,
  • Unikajmy stresujących sytuacji.

Nadmierna potliwość może mieć wpływ na naszą samoocenę, samopoczucie i pewność siebie. Dlatego warto, a nawet trzeba z nią walczyć. Wyróbmy w sobie odpowiednie nawyki, stosujmy sprawdzone antyperspiranty i zdrowy styl życia, a wszystko wróci do normy.

Materiał promocyjny