Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Prezydent Rafał Trzaskowski był w Chrzanowie. O czym chce rozmawiać z młodymi ludźmi na Campusie (WIDEO)

21.05.2021 12:50 | 56 komentarzy | 6 570 odsłon | Łukasz Dulowski
Prezydent Warszawy poinformował w piątek w Chrzanowie, że zakończyła się rekrutacja do promowanej przez niego inicjatywy „Campus Polska Przyszłości".
56
Prezydent Rafał Trzaskowski był w Chrzanowie. O czym chce rozmawiać z młodymi ludźmi na Campusie (WIDEO)
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i burmistrz Chrzanowa Robert Maciaszek na spotkaniu z mieszkańcami w Ambasadzie Kreatywności w rejonie Dobczyckiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

W ostatnich dniach prezydent Rafał Trzaskowski objeżdżał małopolskie miasta (wcześniej gościł m.in. w Wieliczce), zachęcając pełnoletnią młodzież do zapisywania się na Campus.

Pod koniec sierpnia ma on zgromadzić ponad 1000 osób na terenie uniwersyteckiego miasteczka Kortowo w Olsztynie. Trzaskowski zamierza dyskutować o przyszłości Polski. Co - zdaniem młodego pokolenia - trzeba zmienić, żeby żyło się lepiej.

- Chcemy rozmawiać na temat prawdziwych problemów, na przykład służby zdrowia, która znajduje się w bardzo opłakanym stanie. Jakiej pomocy potrzebuje młodzież? Pomocy psychologicznej, czasem nawet psychiatrycznej. Jak ratować miejsca pracy? O innowacyjności. O zagrożeniu wynikającym z kryzysu klimatycznego - wyliczał w Chrzanowie prezydent Rafał Trzaskowski.

Spotkanie zostało zorganizowane w letnim ogródku prowadzonym przez Ambasadę Kreatywności przy Dobczyckiej. Z lokalnych postaci, zajmujących ważne stanowiska, pojawił się m.in. prezes Wodociągów Chrzanowskich i radny wojewódzki z PO - Tadeusz Arkit oraz wicestarosta Bartłomiej Gębala. Oczywiście, gospodarzem był burmistrz Chrzanowa Robert Maciaszek. Nie zabrakło posła Marka Sowy z klubu Koalicja Obywatelska.