Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Chrzanowianin w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski

11.05.2021 14:30 | 1 komentarz | 4 296 odsłony | Michał Koryczan
Mirosław Kmieć został asystentem trenera piłkarskiej reprezentacji kraju do lat 16.
1
Chrzanowianin w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski
Mirosław Kmieć (trzeci od lewej) dołączył do sztabu trenera Dariusza Gęsiora (czwarty od lewej). Fot. Udostępnione przez Mirosława Kmiecia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ttrener kadry U-16 Dariusz Gęsior (srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992 r.) kompletując sztab szkoleniowy zaproponował Mirosławowi Kmieciowi pracę w roli asystenta.

- To coś zupełnie innego niż codzienna praca w klubie piłkarskim. Cieszę się z możliwości zdobywania nowego, cennego doświadczenia. Obecnie jestem na zgrupowaniu w Szamotułach. Nadrabiamy zaległości po przerwie spowodowanej przez COVID. Zaczynamy selekcję zawodników. W czerwcu lecimy do Słowenii, gdzie zagramy dwa mecze z reprezentacją gospodarzy. Potem czekają nas między innymi eliminacje do mistrzost Europy - mówi Mirosław Kmieć.

W przeszłości, jako piłkarz, występował m.in. w Fabloku Chrzanów, Górniku Siersza, Siarce Tarnobrzeg, Polonii Bytom, Szczakowiance Jaworzno i Beskidzie Andrychów. W tym ostatnim szybko został grającym szkoleniowcem, stając się symbolem odrodzenia adrychowskiego klubu. Zdołał wywindować Beskid z okręgówki do trzeciej ligi (2009 r.). Potem pracował jako szkoleniowiec Zagłębia Sosnowiec i Garbarni Kraków. Następnie był asystentem Jana Urbana, najpierw w Lechu Poznań, a potem w Śląsku Wrocław.


Przeczytaj również

Przejazd pod nowym wiaduktem w Trzebini ma być wkrótce otwarty (WIDEO, ZDJĘCIA)

Piłkarska sobota. Sprawdź wyniki dzisiejszych spotkań ligowych

Szarańcza nie spustoszyła Trzebini (WIDEO, ZDJĘCIA)

Kiedy przejedziemy pod wiaduktem na granicy Chrzanowa i Trzebini

Ligowy rywal MKS Trzebinia ukarany walkowerem

Sławomir Peszko nie zagra z Trzebinią. MKS za burtą Pucharu Polski