Trzebinia

Sławomir Peszko nie zagra z Trzebinią. MKS za burtą Pucharu Polski

05.05.2021 19:30 | 7 komentarzy | 7 793 odsłon | Michał Koryczan
Glinik Gorlice pokonał MKS Trzebinia w ćwierćfinale regionalnego Pucharu Polski, strzelając trzy gole rywalom w niespełna dziesięć minut.
7
MKS Trzebinia przegrał z Glinikiem Gorlice. Fot. MKS Trzebinia

Puchar Polski na szczeblu Małopolski - 1/4 finału

MKS Trzebinia - Glinik Gorlice 1-4 (0-1)

0-1 Daniel Ogrodnik (35), 0-2 Daniel Ogrodnik (47), 0-3 Krzysztof Tarasek (51), 0-4 Piotr Martuszewski (54), 1-4 Patryk Kiczyński (89)

MKS: Wróbel - Mrożek (20. Horawa), Górka, Kiczyński, M. Marszałek, Barczyk, Zybiński, P. Kurek (40. Mendela), Podobiński, Szczurek, Sochacki

Podobnie jak poprzednia wizyta w Trzebini w sezonie 2007/2008, której stawką były ligowe punkty, także ta środowa o Puchar Polski, okazała się szczęśliwa dla drużyny Glinika Gorlice.
Goście na stadion przy ul. Kosciuszki dotarli z opóźnieniem, przez co mecz rozpoczął się z kilkunastominutowym poślizgiem, ale nie przeszkodziło to im w żaden sposób.
Po pierwszej połowie Glinik prowadził 1-0 po trafieniu Daniela Ogrodnika, więc wynik cały czas był sprawą otwartą. Pierwsze dziesięć minut drugiej odsłony wstrząsnęło jednak całkowicie miejscowymi. Rywale zdobyli trzy bramki i właściwie było po meczu. Honorową bramkę, na pożegnanie z obecną edycją Pucharu Polski, zdobył dla MKS w końcówce Patryk Kiczyński.
Drużyna z Gorlic zmierzy się w półfinale z Wieczystą Kraków, w której grają byli reprezentanci Polski: Sławomir Peszko i Radosław Majewski, a także bramkarz Michał Miskiewicz (w przeszłości m.in. Wisła Kraków, Korona Kielce, MKS Alwernia i Świt Krzeszowice).
W spotkaniu ćwierćfinałowym Wieczysta pokonała 4-0 Beskid Andrychów, czyli ligowego rywala Trzebini. Dwie bramki zdobył w tym meczu Majewski, a jedną Peszko.
W drugiej parze półfinałowej zagrają zespoły BKS Bochnia i Popradu Muszyna.

Wyniki pozostałych meczów

Wieczysta Kraków - Beskid Andrychów 4-0 (3-0)

1-0 Sławomir Peszko (30), 2-0 Radosław Majewski (43), 3-0 Radosław Majewski (44), 4-0 Damian Guzik (84)

BKS Bochnia - Limanovia Limanowa 1-0 (1-0)

1-0 Arkadiusz Budzyn (3)

Bruk-Bet Termalica II Nieciecza - Poprad Muszyna 1-2