Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Miesiąc lockdownu to dla tej branży koszt 4 miliardów złotych

28.04.2021 15:00 | 1 komentarz | 5 105 odsłon | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 17:00
Od 1 maja salony fryzjerskie i kosmetyczne znów będą otwarte we wszystkich regionach kraju.
1
Miesiąc lockdownu to dla tej branży koszt 4 miliardów złotych
Michał Łenczyński podczas konferencji prasowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od poniedziałku, ponownie otwarte są zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, ale tylko w 11 województwach, w tym w Małopolsce.

Dotychczasowe restrykcje utrzymane zostały w czterech województwach: śląskim, dolnośląskim, łódzkim, opolskim i wielkopolskim.

O odmrożeniu branży beauty na lokalnym rynku możecie przeczytać w najnowszym, 17. numerze „Przełomu" dostępnym w wersji papierowej i elektronicznej.

W środę odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez inicjatywę Beauty Razem, poświęcona otwarciu branży, turystyce fryzjerskiej oraz kosztów lockdownu.

- Alarmowaliśmy jakiś czas temu, że branża nie jest niebezpieczna, a lockdown jest absurdalny. Ministerstwo nigdy do teraz nie podało żadnych statystyk, które mogłyby udowodnić to, że branża jest w jakikolwiek sposób niebezpieczna. Cały czas stoimy na tym samym stanowisko, ze branża beauty jest najbezpieczniejszą spośród branż usługowych. Właśnie przez wzgląd na zasady sanitarne - mówił podczas konferencji Michał Łenczyński, założyciel Beauty Razem.

Jak zaznaczył jeden dzień lockdownu kosztuje branżę beauty 127 mln zł. Wynika z tego, że miesiąc lockdownu kosztuje prawie 4 mld zł.

- Tymczasem zapewnione wsparcie, które jeszcze nie dotarło, bo dopiero przedwczoraj, można było składać pierwsze wnioski o tę pomoc, ma wynieść miliard złotych. Tak wynika z obietnic państwa. Dla wszystkich bardziej korzystne jest, abyśmy wrócili do pracy na terenie całej Polski - powiedział Michał Łenczyński.

Dobrą wiadomością dla branży jest informacja podana podczas środowej konferencji z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Od soboty, 1 maja w całej Polsce będą obowiązywać jednolite zasady bezpieczeństwa. Oznacza to, że salony fryzjerskie i kosmetyczne będą otwarte we wszystkich regionach kraju.


Przeczytaj również

6 zgonów i 50 zakażeń COVID-19 ostatniej doby w powiecie chrzanowskim

Rząd nam poluzuje w maju. Co się ma zmienić?

Cztery gminy dostaną 50 000 złotych na remont kapliczek

Wypadek w Trzebini. Skuter zderzył się z ciężarówką

Przejazd pod wiaduktem kolejowym w Chrzanowie zostanie otwarty

Rozpoczęły się zapisy do imprezy biegowej Bukowica Run