Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

Znów pójdziemy do fryzjera, a niektóre dzieci do szkoły. Minister zdrowia ogłosił decyzję

21.04.2021 15:34 | 7 komentarzy | 6 671 odsłon | Łukasz Dulowski
W środę minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że w Małopolsce obostrzenia zostaną poluzowane.
7
Znów pójdziemy do fryzjera, a niektóre dzieci do szkoły. Minister zdrowia ogłosił decyzję
Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas środowej konferencji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Już wcześniej Niedzielski zapowiadał, że będzie się wiązało z liczbą zakażeń poniżej 30 na 100 tys. mieszkańców. Ostatnio ta liczba była w Małopolsce wyższa. Najniższy wskaźnik zanotowano natomiast w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, podkarpackim.

- Można powiedzieć, że apogeum trzeciej fali, jeśli chodzi o zachorowania, mamy za sobą, jak również apogeum hospitalizacji i zgonów - stwierdził minister zdrowia Adam Niedzielski. - Bierzemy pod uwagę pojawienie się czwartej fali - przyznał.

Dotychczasowe obostrzenia pozostają jednak w całości w województwach: śląskim, dolnośląskim, łódzkim, opolskim i wielkopolskim.

W pozostałych 11 województwach, m.in. w Małopolsce, niektóre obostrzenia zostaną poluzowane od poniedziałku, 26 kwietnia.

FRYZJERZY
Salony fryzjerskie i branża beauty może znów działać od poniedziałku, 26 kwietnia.

EDUKACJA
W środę minister zdrowia poinformował, że od poniedziałku, 26 kwietnia, zostaje wprowadzona nauka hybrydowa, m.in. w małopolskich szkołach w klasach I-III. Dlaczego nie pełny powrót do stacjonarnego nauczania?
- Przywracanie edukacji jest wrażliwe, jeśli chodzi o potencjał wywołania czwartej fali, dlatego zaczniemy od najbardziej bezpiecznej formy edukacji - tłumaczył minister Niedzielski.

NOCLEGI
Na czas majówki nadal pozostają zamknięte hotele i inne obiekty noclegowe, a także restauracje.

Minister edukacji zapowiedział, że w przyszłym tygodniu zostanie ogłoszony plan luzowania obostrzeń na cały maj, obejmujący m.in. gastronomię i hotelarstwo.